Dnes je nedeľa, 26.september 2021, meniny má: Edita
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tip na oddych: Tatranské lesné kino

júl 04, 2011 - 18:22
Ak ste sa rozhodli stráviť počas leta zopár dní v našich veľhorách - Vysokých Tatrách, potom tu máme pre vás jeden horúci tip, ako si spríjemniť letné večery pod hviezdami. Horolezecké expedície, láska, sneh, radosť či smiech sú prítomné nielen na tatranských štítoch, ale aj v príbehoch, ktoré si budete môcť vychutnať každý piatok na terase J&T BANKA Café v Starom Smokovci (bývalá taverna hotela Grand Starý Smokovec) vždy o 20.00 hod. a vždy s účastníkmi expedícií a autormi filmov. Organizátormi Tatranského lesného kina je Tatranský okrášľovací spolok a Slovenský filmový ústav.
Foto: 

Program Tatranského lesného kina:

8. júl
Jagavá Púť Lhoce Šar (1984) - Dokumentárny film o ceste československej himalájskej expedície v máji 1984 na šiestu najvyššiu horu sveta – Lhoce Šar.
Hostia projekcie: niektorí členovia expedície

15. júl
Čertova stena (1948) - Komediálne ladený príbeh ľúbostného trojuholníka odohrávajúci sa v prostredí tatranskej prírody. Vysokoškolák Ivan Trnovský strávi krásnu zimnú dovolenku v Tatrách, kde vďaka chatárovi Hlavajovi, otcovi svojho dievčaťa, vyhrá lyžiarske preteky. Film sa odohráva v Tatranskej Lomnici, v Starom Smokovci.

22. júl
Kanchenjunga (1981) - Dramatické svedectvo o výstupe československej horolezeckej výpravy na tretiu najvyššiu horu sveta (8.598 m) v roku 1981.
Hostia projekcie: niektorí členovia expedície

29. júl
Medená veža (1970) - Osudová tatranská dráma dodnes nestratila na diváckej atraktívnosti. Kvalitné herecké obsadenie, silný príbeh, impozantné prostredie a vtipné dialógy skĺbil Martin Hollý do kvalitného filmu. Nostalgický príbeh troch priateľov – Pirina, Valéra a Starca, ktorí žijú slobodne a šťastne v horskej chate vo Vysokých Tatrách až do príchodu krásnej turistky Sašky. Tá sa stane príčinou aj obeťou mužskej žiarlivosti
a dovtedy neohrozené priateľstvo je vystavené ťažkým skúškam.

5. august
Orlie Pierko (1971) - Životné osudy hrdinov filmu Medená veža, chatárov z tatranskej Stratenej doliny. Po návrate z dvojročného väzenia, kam sa dostali pre pašovanie, sa rozhodnú pomstiť nadporučíkovi Pardekovi...

12. august
Stratená dolina (1976) - Voľné pokračovanie príbehu z vysokohorskej chaty v Stratenej doline. Satirická komédia o troch priateľoch, ktorí sa snažia zachrániť Stratenú dolinu pred pustošivou inváziou turistov.

19. august
Noční jazdci (1981) - Oproti sebe stoja dvaja zásadoví muži. Jeden má za sebou obyvateľov chudobnej dediny, druhý zákon. Konflikt čaká na vyvrcholenie v záverečnej prestrelke. Michal Dočolomanský v úlohe pašeráka koní a Radoslav Brzobohatý ako pražský colník sa stretli v dramatických rokoch novozaloženej Československej republiky.

26. august
Vysoké Tatry – Divočina zamrznutá v čase (2007) - Vysoké Tatry sú najmenšie veľhory sveta. Skúste s nami opatrne nazrieť do ich kráľovstva. Potichu sa rozhliadnuť a nechať svoje myšlienky unášať majestátom prírody. Možno sa dotknete poznania, ako všetko so všetkým na tomto svete súvisí. A možno pochopíte aj svoju zodpovednosť za zachovanie divočiny, ktorá by tu mala ostať aj pre budúce generácie akoby zamrznutá v čase...
Hosť projekcie: Pavol Barabáš

Autor: RED
Foto: J&T Banka

- - Inzercia - -