Dnes je piatok, 21.január 2022, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Účesy z módnej scény

jún 23, 2011 - 11:37
Tohtoročné Bratislavské módne dni neboli len prehliadkou obľúbených módnych značiek, ale aj zdrojom inšpirácií od vlasových stylistov značky Schwarzkopf. Dva účesy modeliek vám prinášame v tejto rubrike.
Foto: 
High-class uzol
Vyčesané vlasy s uzlom v tvare mašle vytvoríte len z dlhých rovných vlasov. Môžete sa rozhodnúť pre variantu s rovnou ofinou alebo pre všetky vlasy vyčesané dohora. Uzol tvorí veľká hladká dekoratívna mašľa z rozdelených a pevne prichytených pramienkov. Učesal ho pre vás vlasový stylista Schwarzkopf Professional Matúš Žákovič.

Extra tip: vlnité vlasy pred česaním uzla vyfúkajte cez veľkú kefu aby zostali hladké.

Ako na to:
1.    Vlasy hladko učešte do jedného chvosta v strede. Pevne ho uviažte gumičkou a aby sa vlasy z chvosta nevyťahovali, prelakujte ich navrchu. 2.    Jeden prameň z vrchu chvosta oddeľte a nechajte uvoľnený na neskoršie tvarovanie. 3.    Chvost rozdeľte na dve časti zvisle, každú polovicu stočte do tvaru ležatej osmičky. Konce pevne prichyťte pinetkami. 4.    Odložený prameň nakoniec obkrúťte cez stred mašle a nechajte ho v 2 vlnkách visieť pod uzlom. Vytvorí tak cípy mašle.

Romantické vlnenie
Dlhé vlasy s objemnými vlnami v dolnej časti boli tiež obľúbeným účesom módnych návrhárov. Každý prameň je hladký, lesklý a upravený stočením do veľkých lokní. Kaderník Schwarzkopf Professional Karol Borbély pri tvarovaní vĺn použil aj kulmu.

Extra tip: natočené vlasy po rozpustení nikdy nečešte hrebeňom! Vlny rozdeľujte len prstami.

Ako na to:
1.    Vlasy postupne rozdeľujte cestičkami smerom od krku hore aby vznikli rovnomerné pramene vlasov. 2.    Každý prameň zvlášť vyhlaďte, skrúťte do lokne, pripevnite sponkami. Pre vyhladenie môžete použiť fén a veľkú kefu alebo kulmu s väčším priemerom. 3.    Postupne tak natočte všetky vlasy a zafixujte ich lakom. Nechajte ich natočené čo najdlhšie. Po rozpustení prevráťte hlavu dopredu a vlny pretraste prstami. Účes na vrchu rozdeľte cestičkou cez stred.

Pripravila: Gabriela Šírová
Foto Claudia Halačová
Make-up: Mary Kay
Vlasy: Matúš Žákovič, Karol Borbély

Žena ako svieža kvetinka

Woman like a fresh flower

Parfum alebo prostredníctvom dymu

Perfume or through the fume

Zdravo krásna

Healthily beautiful

Ako keby sme na uliciach stretávali klony svetových speváčok

As if we were meeting the clones of the world women singers in the streets

Kráľovná Alžbeta I. si pre módu zničila celú tvár

Queen Elizabeth I. destroyed her face because of the fashion

- - Inzercia - -