Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Diagnóza: Móda

október 07, 2010 - 17:06
Nepatrím medzi ľudí, ktorí svojím odporom k nakupovaniu dokážu kaziť deň všetkým okolo seba. Dokonca ani nepatrím medzi tých, ktorý si občas vybehnú do obchodu a tešia sa na výpredaje, lebo tam sa "rozbijú"... je mi jedno, aké je vonku počasie aj ročné obdobie. Ja jednoducho žijem s každým novým tovarom, s každou novou sezónou a milujem to.
Foto: 
Som Váha a keď moja vášeň ku krásnym veciam prerastá úmernú hranicu, vždy si to ospravedlním práve týmto faktom. Váhy sú totiž znamenie, ktoré miluje okolo seba všetko krásne, estetické a luxusné, nuž a pre vlastný pokoj duše urobíte čokoľvek! No nie? Prvý polrok v La Femme priniesol do môjho šatníka osem nových opaskov a desať párov topánok.

Aj mne sa to dnes zdá byť dosť, ale to neustále chodenie po obchodoch si, samozrejme, vyžiada svoju daň! A toto je tá moja. Realita je ale taká, že opasok používam prevažne len jeden a ten mám snáď už od strednej. Nič to však nemení na fakte, že všetkých ostatných dvadsať, ktoré sa pyšne hompáľajú na dverách mojej skrine, očami vždy ráno prebehnem, a viem, že keby ma môj starý raz zradil, je tu pár ďalších adeptov na záchranu mojich padajúcich nohavíc.

No a ani som sa nenazdala a takmer vlastním jedno malé obuvníctvo. Topánky mám všade. V škatuliach, policiach, botníku, komore, dokonca aj aute. Niektoré ešte neprekročili ani bránu nášho domu a len čakajú na svoj veľký premiérový deň. Niektoré už pomaličky vychádzajú z módy a iné zas čakajú, kým sa do nej dostanú. Mám rada večery, keď si ich rad-radom skúšam a teším sa z nich ako malá. A aj keď niektoré možno navždy zostanú nepoužitým exponátom mojej domácej zbierky, radosť mi dokážu priniesť už len tým, že sa na ne môžem občas dívať.

Tiež poznáte ten pocit, keď vás premkne úzkosť a pocit viny nechať v obchode bez povšimnutia ležať dáky ten skvost a odísť jednoducho preč! Čo ak mu bude bezo mňa smutno? A tak si do môjho domu často nachádzajú cestu "zaručene" potrebné veci, ktoré určite raz využijem, pretože ich skutočne veľmi potrebujem, vždy som po nich túžila, a keby som ich teraz nekúpila, tak by som išla sama proti sebe!

Viem, že po prečítaní týchto riadkov si bude väčšina z vás myslieť, že som márnivá, že míňam peniaze na nepotrebné veci a že život je predsa o úplne iných hodnotách. Nepochybne je! Ale ruku na srdce, koľkým z vás to pripomenulo vlastný obraz? Koľké z vás ulietajú na náušniciach, spodnej bielizni, pančuchách či kabelkách? Ten prvý nákupný ošiaľ mám už hádam za sebou a dokážem sa na veci v obchode dívať bez toho, aby som ich túžila vlastniť. Nič to ale nemení na fakte, že zbožňujem to obdobie, keď do obchodov pomaličky prichádza nový tovar a skladá sa tá pestrá mozaika krásnych vecí, čas, keď má fantázia každej z nás zelenú a ja môžem v hlave miešať všetky tie kúsky, a vytvárať nové kombinácie.

Pásiky, kvety a bodky, vlna s hodvábom a do toho kvapku úpletu... či výrazný kožený detail? Je to tak vzrušujúca hra, ktorej ďalší level prichádza s každou novou sezónou. Hra, ktorá ma od istého času nesmierne baví a aj živí. Využila som svoju slabosť a spravila z nej zbraň, ktorou sa prebíjam životom. Som STYLISKA a moja záľuba sa mi stala povolaním!

Autor: HANA PŘEVRÁTILOVÁ
Foto: Marek Kostolanský

- - Inzercia - -