Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rakuten Viber vstupuje na trh s AR objektívmi pre všetkých Slovákov

september 18, 2021 - 10:01
Slováci sa môžu odteraz inšpirovať rôznymi objektívmi a posielať svoje kreatívne fotografie a videá priamo v chate. Rakuten Viber, globálny líder v oblasti správ a hlasovej komunikácie posúva svoje hranice tým, že do aplikácie na Slovensku pridáva objektívy rozšírenej reality (AR). Aplikácia prináša Bitmoji - personalizované kreslené verzie avatarov, ktoré je možné pridať ku svojim fotkám a videám alebo vytvárať nálepky.
Foto: 
Viber Objektívy

Pridanie objektívov do aplikácie Viber bolo možné vďaka partnerstvu so spoločnosťou Snap Inc (vývojár Snapchatu, poprednej svetovej spoločnosti v oblasti kamier s rozšírenou realitou).

AR objektívy robia s komunikácie zábavu, ktorá je zapamätateľná a zaujímavejšia. Práve s nimi si môžu používatelia Viber vychutnať široké portfólio kreatívy, vytvárať zaujímavé fotografie a videá, odosielať ich priateľom alebo zverejňovať na iných platformách. Objektívy s predmetmi rozšírenej reality reagujú aj na najmenšie mimické pohyby, čo zabezpečuje zachytávanie pohybov tváre, úsmevy, žmurkania a dodáva im kreatívny nádych.

Viber poskytuje širokú škálu možností dizajnu vrátane:

Objektívov, ktoré pridávajú objekty a rôzne textúry na tvár, časti tela alebo pozadie - klobúky, tetovania, maľby, grafika a podobne.

Realistických filtrov, ktoré menia farbu pokožky, pridávajú make-up či trblietky alebo dokonca menia účes.

Objektívov, ktoré vám dokážu zmeniť vzhľad úplne - napríklad na zviera.

Gamifikačných objektívov, ktoré si môžu používatelia navzájom posielať a tak medzi sebou súťažiť.

snap_pr_1280x981_purple.jpg

Foto: 
Viber Objektívy


Počas uvedenia na trh je v aplikácii dostupných až 30 objektívov. Spoločnosť nadväzuje na svoje tradície, aby zostala bližšie k svojim používateľom na celom svete vďaka pridávaniu obsahu s miestnym nádychom. Niektoré doplnkové objektívy budú preto čoskoro pridané špeciálne pre slovenských používateľov.

Na začiatku školského roka sa môžu študenti zabaviť napríklad náhodným generovaním svojich budúcich povolaní. Športových fanúšikov určite poteší slávnostný filter s národnou vlajkou.

Spoločnosť plánuje pridať do konca roku 2021 až 300 objektívov na pravidelnej mesačnej báze.

„Za posledný rok sa komunikácia po celom svete rýchlo premiestnila do online prostredia. Viber je jednou z najobľúbenejších komunikačných platform na Slovensku a preto chceme umožniť každému, aby využil svoj potenciál a začal tvoriť s technológiou AR objektívov. Lebo práve tie obohatia všetky súkromné konverzácie, prebudia kreativitu a zblížia ešte viac ľudí,” “hovorí Atanas Raikov, senior riaditeľ EMENA, Rakuten Viber.

Spoločnosti si budú môcť na Viber pridať aj značkové objektívy. WWF, FC Barcelona a Svetová zdravotnícka organizácia sú prvými partnermi spoločnosti Viber, ktorí svoje objektívy už pridali. V budúcnosti bude aplikácia zahŕňať aj objektívy vytvorené slovenskými partnermi.

 

- - Inzercia - -