Dnes je sobota, 27.november 2021, meniny má: Milan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spoznajte Slovensko a seba prostredníctvom krásnych miest Svätomariánskej púte

júl 12, 2021 - 10:58
Príchodom na tento svet ste dostali do vienka úžasný dar spoznávať jeho krásy. Každý jeden deň, každú sekundu môžete objavovať taje, ktoré pred vami ukrýva. Túžbu pátrať po nových miestach naplnených životodarnou energiou máte hlboko zakorenenú vo vašej DNA už odpradávna. Naši predkovia si vybrali tento nádherný a pohostinný kút zeme, aby tu započali niečo nové. Niečo, čo nabáda k poznávaniu. Tieto končiny, nachádzajúce sa v Prešovskom kraji, si to priam samé pýtajú.
Foto: 
PSK

Severovýchod Slovenska lemovaný Čergovským pohorím v sebe ukrýva množstvo historických pokladov, ktoré ruka v ruke s prírodou tvoria pestrý kolorit tohto úžasného miesta. Osem kilometrov na severozápad od mesta Sabinov sa nachádza obec Ľutina, ktorá je známym pútnickým miestom. V jej centre je situovaná Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky, ktorej pomyselnou korunou je nádherný ikonostas a oltár v barokovom štýle. Jej okolie je dotvorené výnimočným mini skanzenom chrámov z tejto oblasti Slovenska. Oko zvedavca si príde na svoje v drevenom chráme s vyhliadkovou vežou a oddýchnuť si môžete v priľahlej Záhrade Bohorodičky, ktorá pôsobí na človeka blahodarne a upokojujúco.

Vydajte sa na cestu sebapoznania po výnimočných miestach Svätomariánskej púte, ktoré dýchajú Božou prítomnosťou. Pútnické miesto pri obci Ľutina je zdrojom neopakovateľného prežitia Božej prítomnosti v tomto uponáhľanom svete. Skutočný zmysel života je voľným okom neviditeľný. Neplatí to však pre srdce, ktoré si na tomto výnimočnom mieste určite príde na svoje.   

Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) chce pre svojich návštevníkov vyzdvihnúť  kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám. Viac sa dozviete na www.svatomarianskaput.sk.

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko.

loga.jpg

Foto: 
archív

- - Inzercia - -