Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Odštartovali sme druhú sériu projektu NEBOJTE SA ZMENY

jún 25, 2021 - 11:01
Každý z nás si v určitom bode povie, že by chcel od života viac. To zahŕňa i svoj vlastný zovňajšok. Chceme vyzerať tak, aby sme po pohľade do zrkadla oplývali širokým úsmevom.
Foto: 
Ramon Leško

Podstúpiť radikálnu premenu chce skutočne veľa odhodlania, no niekedy nás podobná myšlienka zneistí a vydesí. Práve preto je tu projekt NEBOJTE SA ZMENY, ktorý vás presvedčí, že urobiť niečo pre seba nebol nikdy zlý nápad. Hlavnými partnermi tohto projektu sú: Súkromná klinika dermatológie, estetickej medicíny a plastickej chirurgie NU’CLINIC a dietetické centrum Natur House. Prvou šťastnou kandidátkou je Alena Pajtinková, ktorá po mnohých negatívnych životných zmenách chcela naopak siahnuť po zmenách príjemných.

„Ako všetky ženy, tak aj ja sa rada páčim a chcem byť pekná. No s pribúdajúcimi rokmi a životnými útrapami sa mi to menej a menej darí,“ priznáva prvá figurantka druhej série. Pani Pajtinková si vyskúšala takmer všetko. Dedinský i mestský život, manželstvo, rozvod a vychovala dve krásne deti. V rámci svojho zamestnania doslova stojí pri zrode nových životov, ako pôrodná asistentka. Začala mať pocit, akoby jej na starostlivosť o seba neostával čas, no chce sa znovu cítiť krásna a plná chuti do života. Keď som sa predtým nezľakla zmeny, ktorá ma čakala a zvládla som ju, tak v tomto prípade sa už vôbec nemusím báť,“ vraví odhodlane.

Prvou zastávkou za vysnívaným vzhľadom je kontrolu u dietologičky PhDr. Radoslavy Kabaňovej z pobočky dietetického centra Natur House.

ram_2051.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako bude prebiehať Alenina cesta redukcie hmotnosti?

Natur House vznikol asi pred 32 rokmi. Jedná sa o metódu vyvinutú v Španielsku, ktorá je patentovaná v rámci celého sveta. Myšlienka Natur House je postavená na báze lekárskej štúdie. Trvalo nejakú dobu, kým lekári prišli na to, kedy ľudia chudnú, za akých podmienok, kedy je vlastne cesta pre stravu správne nastavená. 

Postupovala aj do iných krajín. Natur House je najpopulárnejší, prirodzene v okolí domovskej krajiny, kde sa pred korona vírusom nachádzalo okolo 600-700 pobočiek. Za ním Taliansko, takisto Francúzsko. Vyskytuje sa takmer po celej Európe. Na Slovensku je cca 32 pobočiek, v Čechách je vzhľadom na väčší trh, okolo 100 pobočiek. Veľa ich je v Poľsku, Amerike, v Dubaji. Filozofia napreduje a tým umocňuje meno zdravého životného štýlu.

Pani Kabaňová previedla našu prvú kandidátku základnými informáciami: „Všade sú pobočky, kde sedí dietológ a asistent, ktorý vás odváži, odmeria. Odvíjame sa od zistenia, akú časť vášho tela tvorí nadváha, a hlavne, z čoho sa tá nadváha percentuálne a presne v kilogramoch tvorí. To znamená, aký podiel vášho tela tvorí lymfatická voda a tuk. S tým ja ako dietológ potrebujem pracovať, aby sme vám správne nastavili ampulky a vlastne aj celý diétny program. Vždy po týždni je potrebné prísť na krátku kontrolu, ktorá trvá maximálne 20 minút. Počas každej kontroly vás znovu odmeriame, odvážime, aby ste aj vy videli úbytky. Pre mňa je pri každej kontrole dôležité vedieť ako telo reagovalo, či išiel dolu tuk alebo voda. Podľa toho vám nastavíme ďalšie ampulky na ďalší týždeň a zároveň trochu pozmeníme stravu – ktoré zložky viac podporíme. Najskôr vám spravíme analýzu.“

Aký účinok majú spomínané ampule?
Ampule od Natur House sú presne zadefinované silné fitolátky, rôzne enzýmy, minerály, stopové prvky, ktoré telu dodávajú všetko, čo pri chudnutí potrebuje. Plus obsahujú enzýmy a zložky nápomocné práve pri štiepení tukov alebo odvodňovaní, aby lymfa pracovala. Sú to rôzne antioxidanty, flavonoidy, ktoré z tela sťahujú toxíny. „Toxíny sa u nás objavujú z bežného prostredia, bežnej stravy, ale aj chudnutie ako také je vlastne silná toxikácia pre organizmus. Keď sa vám začne rozpúšťať tuk, tak to nie je iba čistý tuk ako hmota, ale aj toxíny. Práve tieto látky nám pomáhajú nechávať vaše telo čisté, upratané, zdravé bez toxínov, bez toxickej záťaže. Je to taký silný detox a plus nám zefektívňujú chudnutie,“ vysvetľuje dietologička.  

Ako príklady uviedla FluicirLevanad. Fluicir sa skladá zo silného koncentrátu červeného hrozna, čučoriedky a citrónu. Súčasťou Fluiciru sú rôzne antioxidanty, flavonoidy, kumaríny, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny. Každá zložka má v sebe niečo iné a práve preto je výborným adeptom na sfunkčnenie lymfatického systému. V prípade, že telo v sebe z nejakých príčin zadržiava veľa vody, toto je práve to, čo ho perfektne rozbehne. Každý produkt v Natur House je nastavený tak, aby riešil aj niektoré okrajové diagnózy, ktoré sa spájajú s nadváhou alebo obezitou. Pôsobí najmä na kŕčové žily, hemoroidy, opuchy, tŕpnutie končatín, ukladanie tuku v oblasti bokov, celulitídu.

Levanad obsahuje koncentráty z artičoky, čiernej reďkovky a harmančeku. „Zas sú to len určité výťažky, práve tie, ktoré nám perfektne čistia, detoxikujú a zrýchľujú činnosť pečene. Pečeň so žlčníkom sú zodpovedné za štiepenie tukov,“ hovorí dietologička.

ram_2085.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ďalej dodáva: „Tieto látky každá týždeň obmieňame/striedame. Jednak, aby si telo nezvykalo iba na jednu, lebo v podstate rôzne enzýmy pracujú inak, napríklad pracujeme s bromelaínom, papaínom, aloe vera, harmančekom atď. a zároveň aj preto, aby sme vždy stimulovali tú časť nadváhy, ktorá práve ten konkrétny týždeň zaostáva. Keď napríklad jeden týždeň schudnete viac z vody, nasledujúci týždeň podporíme stravou i ampulkami práve štiepenie tukov a opačne. Telo neustále stimulujeme.“

Čo sme potrebovali zistiť?

Po zaujímavom predstavení sme pokračovali meraním, vážením a diagnostikou, kde sa zohľadňovali rôzne faktory. Medzi nimi aj pitný režim, menštruácia, diéty, fyzická aktivita, stres, zlozvyky, životný štýl či prehľad stravovania.

Na základne všetkých informácii dostala pani Pajtinková do rúk stravovací plán, podľa ktorého sa bude musieť najbližší týždeň riadiť. Sú v ňom rozpísané suroviny, potraviny, ktoré je v jej prípade nutné telu dodávať a naopak i tie, ktorým by sa v tejto fáze mala vyhýbať.

ram_2096.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ešte zopár slov od samotnej figurantky:

Čo vás motivovalo k tomu aby ste sa prihlásili do tejto zmeny?  
Najmä chudnutie. Pokiaľ som bola mladšia, tak sa mi darilo bojovať s kilami, ale už teraz v poslednom čase sa mi to moc nedarí, takže toto bol ten hlavný dôvod, pre ktorý som sa prihlásila. Tým, že má človek svoje roky a vidí, že aj na tej tvári to už nie je také, aké by som chcela, bola moja najväčšia motivácia.

Takže ste pripravená zamakať a jesť podľa nastavení?
Dúfam že sa mi to podarí. (smiech)

Z čoho máte najväčší strach?
Ohľadom operácii človek počíta, že budú trošku bolieť, a že to nebude až také ľahké, ale na to sa práveže teším. Najväčší strach mám z tejto diéty, či ju teda zvládnem a či sa mi vôbec podarí schudnúť tak, ako by som chcela.

Vyskúšali ste niekedy v minulosti podobnú výzvu?
Nie neskúšala. S kilami som bojovala doma, stále celý život. Keď som bola mladá, riadne som schudla. Doteraz sa mi to nejak darilo korigovať, ale tým že už mám svoj vek, tak aj ten boj je stále ťažší a ťažší.

Ako by ste porovnali svoj život predtým a teraz v rámci aktivity? 
Mám nepravidelnejší režim, zapríčinený rôznymi smenami v práci. Sú dni, kedy som pred nočnou, po nočnej alebo mám dennú. Je to komplikované. Keď som kedysi pracovala v zubnej ambulancii, môj režim bol pravidelný a lepší. Tým, že robím opäť v nemocnici sú služby rozhádzané.

Máte nejakú predstavu o tom, koľko by ste chceli schudnúť? Aká je pre vás ideálna váha?
Najradšej by som bola za tých 60kg, ale tomu moc neverím, takže aspoň 65kg. 

ram_2101_1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -