Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Opaľujte sa v lete bezpečne. Pomôže vám v tom aj kolagén

jún 23, 2021 - 09:23
Spáliť sa v lete na dovolenke, to nechce určite nik z nás. Najmä svetlé fototypy sa tomu ale ťažko vyhnú. Dôvod je ten, že koža svetlých ľudí pri opaľovaní produkuje málo melanínu a preto chytia skôr ružový či červený odtieň, v horšom prípade sa úplne spália.
Foto: 
incacollagen.eu

Ale ani ľudia s prirodzene tmavšou pokožkou by sa nemali nechať učičíkať tým, že sa nespália. Všetkým nám rovnako hrozí poškodenie kože UV žiarením a preto by sme mali už pred letom svoju kožu na slnko pripraviť.

Nielen ochranné krémy s vysokým SPF sú dôležité pre zdravé opaľovanie, ale aj vnútorná výživa kože. Teda dostatok hydratácie, vitamínov podporujúcich kožu a kolagén, ktorý prirodzene tvorí až 80% kože. Lenže telo si kolagén v dostatočnom množstve tvorí iba do určitého veku, už okolo tridsiatky sa môžu začať prejavovať následky nedostatku kolagénu v koži. Navyše, slnečné žiarenie, konkrétne UVA lúče prenikajú až do spodnej časti kože, dermis, kde devastujú fibroplasty produkujúce kolagén, pokožka je dehydrovaná, následkom čoho začína koža predčasne starnúť a vznikajú vrásky. Preto je dôležité každý rok pred letom myslieť na svoj kolagén a začať si ho dopĺňať. „Počas letnej sezóny odporúčam užívanie vitamínov C, E a resveratrolu, ktoré bránia poškodeniu kože slnečným žiarením a dokážu reparovať škody ním spôsobené. Keďže slnečné žiarenie spôsobuje výrazne rýchlejšie starnutie pokožky, je užívanie kolagénu vhodným spôsobom, ako mu zabrániť,“ radí dermatologička Jana Molčanová z kliniky Medoderm.

krabicka-sipky-tabletky-sk.png

Foto: 
incacollagen.eu

Doplniť si kolagén nie je problém, ak viete, čo máte hľadať. Dnes už je na trhu množstvo výživových doplnkov. Kolagén sa získava zo živočíšnych zdrojov, je pritom nutné, aby prešiel procesom štiepenia na malé fragmenty a väčšinou ho nájdete vo forme prášku, ktorý sa rozmieša v pohári vody alebo džúsu. Dôležité je však správne si vybrať. V tomto smere je osvedčenou dlhoročnou kvalitou český doplnok Inca Collagen. Jeho kvalita spočíva v tom, že tento prémiový kolagén spĺňa dôležité kritériá:

  • vyrába sa pomocou enzymatickej hydrolýzy bez tepelných úprav, vďaka čomu sa molekula kolagénu rozštiepi na peptidy so zachovanou trojzávitnicou,
  • tým pádom je bio-aktívny, teda pre ľudské telo ľahko využiteľný,
  • ide o trojzložkový kolagén, teda obsahuje tri najpodstatnejšie typy kolagénov, ktoré majú význam nielen pre kožu, vlasy a nechty, ale aj pre pohybový aparát,
  • je to morský kolagén získavaný z vedľajších produktov morských rýb, ktoré bývajú považované za najlepší zdroj prírodného kolagénu,
  • je to stopercentne čistý kolagén bez pridaných aróm a príchutí, ktoré môžu blokovať jeho vstrebávanie. Vďaka tomu má Inca Collagen maximálny účinok v ľudskom tele.

Aj preto sa Inca Collagen za 6 rokov existencie stal jednotkou na slovenskom a českom trhu a získal si priazeň už okolo 150 tisíc zákazníkov.

Zdroj:YouTube

Aké účinky má kolagén na pleť? Okrem toho, že ju vyživuje a hydratuje, zabezpečuje jej elasticitu a pružnosť, čím pomáha predchádzať tvorbe vrások a redukovať už existujúce, tak počas leta pri opaľovaní je význam kolagénu skutočne veľký:

  • ako antioxidant najmä v spojení s vitamínom C pomáha chrániť bunky pred poškodením slnečným žiarením,
  • udržiava výživu a elasticitu kože, má vplyv aj na jej jednotný farebný tón, čím uľahčuje opaľovanie a predlžuje ho,
  • má regeneračný vplyv na bunky kože a pomáha im rýchlejšie sa obnovovať, čím udržiava pokožku v dobrej kondícii,
  • pomáha chrániť pleť aj pred vznikom pigmentových škvŕn.

„Milo ma prekvapilo, keď už po 2 mesiacoch, som na sebe začala badať zmeny. Stav kolena sa zlepšoval zo dňa na deň, moje nechty boli pevnejšie, vlasy silnejšie a pleť oveľa krajšia a navyše po lete mi krásne držalo opálenie pokožky,“ podelila sa o svoje skúsenosti užívateľka Mirka.

A ak ste sa už spálili? Stalo sa. Aj v tom prípade vám kolagén dokáže pomôcť. Práve jeho výnimočné pôsobenie pri regenerácii kožných buniek tu zohráva veľkú rolu. Koža sa bude hojiť plynulejšie a rýchlejšie a na nepríjemný zážitok so spálením si už po týždni ani nespomeniete. Aj preto sa oplatí užívať túto dôležitú bielkovinu, ktorej sa právom hovorí elixír mladosti. Pridajte k tomu ešte kvalitnú kozmetiku na opaľovanie s vysokým faktorom, plus držte sa pravidiel zdravého opaľovania: cez obed buďte radšej v tieni, pravidelne si obnovujte vrstvu ochranného krému a nezabudnite spolu s kolagénom piť aj dostatok čistej vody. Slnečné lúče pre vás odteraz budú už len dobrým sluhom, nie zlým pánom.

- - Inzercia - -