Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

PREZIDENTKA: Prijala demisiu Mičovského

jún 08, 2021 - 14:50
Za nového ministra pôdohospodárstva menovala Vlčana. Samuel Vlčan krátko pôsobil ako štátny tajomník rezortu pôdohospodárstva.
Foto: 
sita

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes v Prezidentskom paláci prijala demisiu Jána Mičovského (OĽaNO) na funkciu ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Za nového šéfa rezortu zároveň po pondelkovej dohode s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom (OĽaNO) menovala Samuela Vlčana.

demisia_-_005.jpg

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes v Prezidentskom paláci prijala demisiu Jána Mičovského
Foto: 
sita

Prezidentka sa odchádzajúcemu ministrovi poďakovala za jeho doterajšiu službu. „Dôverujem tomu, že ste ako minister konali podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a že vaše rozhodnutia boli vedené dobrými úmyslami,“ povedala hlava štátu. Pripomenula, že Mičovský podľa jeho vlastných slov podaním demisie prebral politickú zodpovednosť za riaditeľku Slovenského pozemkového fondu, ktorú sám navrhol a ktorá je obvinená z korupcie. „Tento váš krok, pán Mičovský, vnímam ako súladný s očakávaniami, ktoré vaše profesionálne aj politické pôsobenie sprevádzajú,“ dodala Čaputová s tým, že rezort pôdohospodárstva sa radí medzi najťažšie, keďže si vyžaduje zladenie viacerých vplyvných skupín.

Novému ministrovi Vlčanovi hlava štátu popriala úspechy v novom pôsobisku. Pripomenula mu, že ho v ministerskom kresle čakajú mnohé výzvy, medzi ktoré patrí personálna stabilizácia ministerstva a jeho rozpočtových a príspevkových organizácií, konsolidácia vzťahov s odbornou verejnosťou a stavovskými organizáciami, či nová rezortná stratégia prepojená s investičným a rozpočtovým obdobím EÚ na roky 2021 – 2027. Rozhodujúcou bude tiež reforma štátnych lesov.

demisia_-_003.jpg

Novému ministrovi Vlčanovi hlava štátu popriala úspechy v novom pôsobisku.
Foto: 
sita

„Potrebujete sfinalizovať spravodlivé nastavenie poľnohospodárskych platieb a dotácií, vyriešiť v relatívne krátkom čase situáciu ohľadom možného odňatia akreditácie Poľnohospodárskej platobnej agentúre, či posilniť spracovateľské kapacity a zvýšiť potravinovú sebestačnosť Slovenska,“ povedala Čaputová. Bez funkčnej platobnej agentúry je podľa nej ohrozená budúcnosť farmárov.

Vlčan krátko pôsobil ako štátny tajomník rezortu pôdohospodárstva, neskôr bol poradcom bývalého premiéra Igora Matoviča (OĽaNO).

- - Inzercia - -