Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako pripraviť pleť na leto? Doplňte si kolagén

jún 07, 2021 - 19:15
Chrániť kožu pred UV žiarením počas leta je síce základ, ale aby ste sa mohli tešiť z rovnomerne opálenej a zdravej kože, je potrebná aj výživa zvnútra. Pre zdravie pleti a kože je základom hydratácia, vitamíny a kolagén.
Foto: 
shutterstock.com

Kolagén je pre ľudské telo esenciálnou bielkovinou, ktorá tvorí až 80% kože. V dostatočnom množstve sa však v tele tvorí len do určitého veku. Práve slnečné žiarenie môže jeho tvorbu ešte viac narúšať. Preto je vhodné začať si ho dopĺňať zvonka. Okrem iných vitamínov je práve kolagén základom pre zdravé opaľovanie, hovorí dermatologička Jana Molčanová z kliniky Medoderm: „Keďže slnečné žiarenie spôsobuje výrazne rýchlejšie starnutie pokožky, je užívanie kolagénu vhodným spôsobom, ako mu zabrániť.“

Ako doplniť kolagén? Dnes už je na trhu množstvo výživových doplnkov, no pozor si dajte na ich kvalitu. Jednotkou na trhu je česká značka Inca Collagen – prémiový kolagén, ktorý za 6 rokov existencie získal už okolo 150 tisíc spokojných zákazníkov. Spĺňa atribúty kvality: ide o kolagén získavaný z morských rýb, ktorý podľa niektorých štúdií nesie najmenšie riziko prenosu chorôb, zároveň sa získava enzymatickou hydrolýzou za studena, tým pádom nedochádza k denaturácii molekuly a výsledný kolagén je bio-aktívny. Navyše ide o stopercentne čistý kolagén v prášku bez príchutí, preto v ľudskom tele funguje ako jeho vlastný.

Inca Collagen sa stará o elasticitu, hydratáciu kože, jednotný tón, eliminuje tvorbu vrások a pomáha regenerácii kože. Opálenie vďaka nemu dlhšie vydrží. A to sú dobré dôvody dať si pred letom kolagénovú kúru!

produktova-so-sipkami_sk.png

Foto: 
incacollagen.eu

- - Inzercia - -