Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Keby to bolo možné, vrátila by si sa späť?

máj 14, 2021 - 20:05
Koľkokrát si si za svoj život povedala, že by si chcela vrátiť čas a urobiť veci lepšie? Lenže zamyslela si sa nad tým naozaj do hĺbky?
Foto: 
unsplash.com

Práve použijem masívne klišé: nič z toho, čo prežívaš sa nedeje bez príčiny. Každý jeden okamih má obrovskú váhu, nakoľko nás formuje a aj keď to miestami ukrutne bolí, ver mi, že sa posúvaš vpred. Častokrát sa dostávame do bezvýchodiskových situácii. V rámci nich si prajeme jediné, použiť zázračné hodinky a točiť smerom nazad.

A teraz vážne, keby to bolo možné, vrátila by si sa späť? Pokúšala by si sa niečo zmeniť? Ak tvoja odpoveď znela áno, ponúknem ti druhý uhol pohľadu. Priblížme si to na príklade: Stretla si muža, o ktorom si si myslela, že je pre teba ako stvorený. Fungovali ste spolu istú dobu, no koniec koncov sa ukázalo, že to bol opäť krok vedľa. Rozišli ste sa a ty si zrazu dostala silné nutkanie zmeniť svoj život. Nie úplne, stačí iba zopár detailov. Vďaka tomu si stretla nových ľudí, ktorí so sebou priniesli zaujímavé príležitosti. Chopila si sa ich a dosiahla aspoň jeden zo svojich cieľov.

Pointa príkladu: síce by si sa vyvarovala vzťahu, ktorý bol vopred odsúdený na neúspech, ale mala by si to, čo dnes? Bola by si človekom, akým si dnes? Na základe toho sa pýtam znovu, keby to bolo možné, vrátila by si sa späť? 

- - Inzercia - -