Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Lámavé vlasy, mdlá pleť? Spozornite, možno vám chýba kolagén

máj 07, 2021 - 09:50
Keď sa stav vlasov, pleti a nechtov zhoršuje a nebodaj sa k tomu pridajú aj bolesti kĺbov, nejednu ženu zachváti zúfalstvo. So stúpajúcim vekom sa takéto prejavy môžu objavovať čoraz častejšie.
Foto: 
incacollagen.eu

Nemusíte strácať nádej, nie ste v tom zďaleka sama. Ak z vás doslova odchádza mladosť, je načase si skontrolovať svoju hladinu kolagénu v tele. Ten je totiž zodpovedný za viac, než by ste tipovali.

Kolagén je bielkovina. Veľmi podstatná pre bunky v koži, pohybovom aparáte, vlasoch a nechtoch. Spája bunky, pôsobí ako lepidlo, zaisťuje pružnosť tkanív, šliach, chrupaviek, pokožky a tiež vyživuje vlasy a nechty. A bohužiaľ, ťaháme s ním za kratší koniec: hoci telo človeka si kolagén tvorí samo, v dostatočnom množstve je to iba do určitého veku. Už po 25. roku života vlastná produkcia kolagénu významným spôsobom klesá. Dobrou správou je, že si ho môžeme doplniť zvonka. Dnes už existuje efektívny spôsob, ako doplniť kolagén, potvrdený vedecky. Je ním hydrolyzovaný prírodný morský Inca Collagen, český produkt, ktorý je za 6 rokov existencie stále jednotkou v našich končinách. „V strednom veku sú tieto výživové doplnky nenahraditeľnou zbraňou v prevencii starnutia kože, nechtov, kĺbov a šliach. Najmä po 40. roku života je vhodné užívanie výživových doplnkov s obsahom kolagénových peptidov,“ hovorí dermatologička Jana Molčanová.

Inca Collagen je pre ľudské telo tak prirodzený, ako vlastný kolagén. Dôvodom je jeho kvalita, ide o prémiový a certifikovaný produkt, vyrobený z morských rýb. Tie sú považované za ideálny zdroj kolagénu. Rybí kolagén je však potrebné najprv spracovať, pretože molekula kolagénu je priveľká a telo ju ťažšie vstrebáva. Nasleduje teda štiepenie prírodného kolagénu pomocou enzymatickej hydrolýzy na jednotlivé peptidy. Keďže ide o najšetrnejšiu metódu štiepenia, peptidy si zachovávajú svoju štruktúru trojzávitnice, vďaka ktorej sa po užití opäť spoja do molekuly kolagénu. „Preto ich organizmus príjemcu dokáže do tohto procesu zase prijať a využiť na postavenie nových trojzávitníc. Čiže organizmus ich použije rovnako, ako by použil to, čo by si vyrobil sám, keby to ešte vyrábal v dostatočnom množstve,“ ozrejmuje doktorka biochémie Dagmar Petrová. Ak má byť kolagén takto bioaktívny, musí byť navyše stopercentne čistý, bez prímesí a aróm a v práškovej forme. Najlepšie účinkuje spolu s vitamínom C, ale práve kvôli zachovaniu absolútnej čistoty značka Inca Collagen nepridáva vitamín ku kolagénu. Dodáva ho samostatne zdarma ku každému mesačnému baleniu Inca Collagenu.

krabicka-sipky-tabletky-sk.png

Foto: 
incacollagen.eu

To je v skratke princíp fungovania Inca Collagenu. Vďaka tomu výborne funguje a potvrdzujú to skúsenosti spokojných zákazníkov:

  • vracia pleti sviežosť, pružnosť a mladý vzhľad
  • eliminuje drobné vrásky, vyživuje pokožku a hydratuje ju
  • pomáha regenerácii pleti pri riešení problémov ako je akné či pigmentové škvrny
  • zlepšuje kvalitu a rast vlasov
  • vyživuje nechty a pomôže vám vypestovať si opäť pevné a zdravé nechty

Pre tie z vás, ktoré športujete, je kolagén obzvlášť dôležitý. Práve kvôli jeho funkcii pre pohybový aparát, pretože:

  • môže pomôcť znížiť bolestivosť kĺbov,
  • podporiť zdravie pohybového ústrojenstva,
  • zlepšiť pružnosť spojivových tkanív, vďaka čomu sa znižuje riziko poranení pri športe
  • môže pomôcť regenerovať svalové tkanivá po náročnom workoute

„Šport sa posledné mesiace stal nevyhnutnou súčasťou môjho života. Nielen preto, aby som vládala behať za Riškom, keď už začne chodiť, a aby som ho stále vládala zdvihnúť, keď to bude potrebné. Ale aj preto, že mi to dodáva energiu do celého dňa. Po tréningu je to už môj rituál – pohár džúsu s jednou dávkou kolagénu. Vďaka tomu sa aj na druhý deň po ťažkom tréningu cítim dobre, po behaní ma nebolia kĺby či kolená,“ chváli si mamička a blogerka Livka Gaľová.

Mnohým z vás možno napadne otázka, ako dlho užívať kolagén, aby ste jeho účinky reálne pocítili. Odporúča sa užívať sáčok Inca Collagenu počas aspoň troch mesiacov každý deň, a neskôr pokračovať v udržiavacej fáze, najmä však pravidelne. Keď spozorujete jeho účinky, môžete si ho dávať už len raz za dva-tri dni. Niektoré ženy spozorujú pozitívne zmeny na pleti, pohybovom aparáte či vlasoch už po mesiaci užívania, iné po dvoch až troch.

Nelámte si viac hlavu lámavými vlasmi, vráskami ani pre bolesti pri pohybe. Začnite užívať Inca Collagen, a pozor dámy – doprajte ho aj svojmu partnerovi. Kolagén totiž potrebujeme bez výnimky všetci a tak si váš muž môže užívať jeho benefity spolu s vami.

- - Inzercia - -