Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aké sú predpoklady dobrého vzťahu?

apríl 23, 2021 - 10:28
Povedzme si to narovinu, vzťah je sám o sebe riadna makačka a je len na nás, akým smerom ho postrčíme. Na základe toho z neho vieme i pozitívne vyťažiť.
Foto: 
pexels.com

Byť s niekým v partnerskom zväzku si žiada omnoho viac ako len spoločné prezentovanie v spoločnosti, pridávanie usmiatych fotografii s popismi v štýle „navždy“, plytvaním sľubmi, ktoré sa v konečnom dôsledku nikdy neuskutočnia. Gro zdravého nažívania spočíva vo vzájomnej podpore, kompromisoch a ústupkoch.

Vôbec netvrdím, aby si niekde v procese stratila hlas, ale zároveň by si nemala z repertoáru vynechávať schopnosť načúvať svojej polovičke. Buď preňho stabilným pilierom, od ktorého sa môže odraziť a zároveň mu poskytni pocit, že u teba nájde bezpečné útočisko pri akomkoľvek probléme.

Ja sama som si prešla všakovakými vzťahmi a či už je to vďakabohu alebo naopak bohužiaľ, každý z nich mi otvoril oči do rôznych smerov. Prešla som osobnostnými zmenami a úprimne? Tiež boli pre mňa obrovským prekvapením, pretože nikdy nezistíš ako ďaleko si ochotná zájsť až kým ťa tam situácia nepotlačí.

Dobrý fungujúci vzťah znamená dennodenný dôvod na úsmev, radosť z maličkostí, túžba vyrozprávať partnerovi zážitky z dňa i za predpokladu, že sú nudné a nezáživné. Avšak nezabúdaj, že tento pocit má byť obojstranný. V podstate už neexistuje žiadna maketa udávajúca mieru úspešnosti vzťahu. Skrátka udržuj balans medzi dávaním a prijímaním, nešetri komplimentami, neporovnávaj fiktívne utopické postavy a reálnych ľudí, lebo jediné čo sa ti dostane je sklamanie. Tajomstvo leží v akceptovaní reality so všetkým čo jej prináleží. Nesnaž sa z partnera vykresať hlavného predstaviteľa svojho obľúbeného sladkého románu. Ver mi, že ti ponúkne omnoho viac, len ho nechaj byť samým sebou.

- - Inzercia - -