Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nad týmito 4 vecami sa v dospelosti iba pousmeješ

apríl 17, 2021 - 13:23
Pamätáš si dobu, kedy ťa názory druhých ľudí dokázali doslova vyviesť z miery? Čo je vlastne dôvodom, pre ktorý si isté veci prestávame pripúšťať?
Foto: 
pexels.com

Počas života sa stretneš s kadečím. Prejdeš priateľstvami, ktorých relevantnosť postupne právom spochybňuješ, láskami, čo ti viac ublížia než pomôžu, skľučujúcimi skúsenosťami a turbulentnými obdobiami. Naučia ťa ako byť silnejšou, odolnejšou a flexibilnejšou. Ja viem, kým tam nie si, pochybuješ. Avšak všetko je presne tak ako má byť a ich prínos pre teba objavíš časom.

Povedzme si zopár bodov, ktoré nás v minulosti trápili omnoho viac ako dnes:

1. Ohováranie
Pán Boh chráň, aby som sa ti dozvedela nepravdivé zavádzajúce a odporné informácie rútiace sa smerom k mojej osobe. Kedysi sme mali tendenciu v podobných situáciách okamžite zasahovať s nepriestrelnými argumentami a obhajobou hodnou titulu advokáta. Lenže teraz naň kladieme omnoho menší dôraz. Prečo? Proste preto, lebo vieme, kde leží pravda, a tá má teda od rečí na míle ďaleko. Miestami sa i dobre pobavíš na tom, čo všetko sú ľudia schopní vymyslieť len za účelom podraziť ti kolená, bez ohľadu na to či ťa poznajú alebo nie.

2. Nesúhlas založený na antipatii voči tvojej osobe
Nesúhlasiť s niekým z dôvodu, že jeho názory sú zcestné a klamlivé je jedna vec, no na druhej strane sa nájdu i jedinci, ktorí proti tebe bojkotujú a vyvracajú každé tvrdenie iba z princípu. Sústreďujú sa na isté detaily, čo im v rámci tvojej osoby vadia a nedokážu sa cez ne povzniesť, takže akákoľvek snaha nájsť čo i len smietku objektivity je zbytočné plytvanie drahocenným časom.

3. Narážky na výzor
Ako deti sme úprimnosťou rozhodne nešetrili. Ak ale existuje ešte niečo, prostredníctvom čoho sa trhali švíky na vreci, tak to boli urážky. Raz problém spočíval v dĺžke vlasov, inokedy zas zanedbateľné kilečko fungovalo ako nabrúsený ostrý tŕň v oku. Teraz máš podobné reči ťažkopádne na saláme. Nepáči sa ti ako vyzerám? Kamoško, tým pádom si budeš musieť zavrieť oči, pretože ja som so sebou spokojná viac než dosť.

4. Popularita
Obdobia povrchných social friends na Facebooku, či iných spoločenských platformách je dávno preč a na scénu prichádza realita v podobe úzkeho okruhu blízkych. Nepotrebuješ štvorciferné číslo v kolónke priatelia alebo followers, stačí ti zopár lojálnych ľudí, ktorým môžeš bez pardónu zavolať i v strede noci. Chceš sa dopracovať k vízii pokojného dňa naplneného zmyselnými konverzáciami a nie len plytkého pep talku.

- - Inzercia - -