Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prístupy, ktorými si zbytočne komplikuješ dni

apríl 14, 2021 - 23:31
Je mi jasné, že nie vždy sa dá vykročiť z postele tou správnou nohou. Lenže deň má 24 hodín, takže existuje dosť vysoká šanca na zlepšenie nálady.
Foto: 
shutterstock.com

Akonáhle sa však sústreďuješ na zbytočnosti, komplikuješ si nimi celý jeho priebeh a to predsa istotne nechceš. Všímaj si detaily, ktoré ťa robia šťastnou. Uvidíš, že ich je dostatok a najmä, vyhýbaj sa nasledujúcim prístupom:

1. Okamžite myslíš na najhoršie
Keď ti niekto napíše, že by sa s tebou rád porozprával, automaticky na čelo vyskočí vráska zdesenia rýchlosťou olympionika. Pri tom vôbec nemusí ísť o nič katastrofálne. Skrátka s tebou chce hodiť reč a tam dráha končí. Rovnako pri bežnom kašli ešte nejde o náznak náhleho blízkeho úmrtia (prosím negoogli symptómy). Prečo sa radšej nepozeráš na veci zo svetlejšej strany? Predídeš tým víziám o apokalyptických scenároch a v neposlednom rade šetríš svoje srdiečko (lebo podobným tempom riskuješ akurát infarkt).

2. Čakáš na správny okamih
Sekunda pravdy: správny moment nastáva vtedy, keď sa rozhodneš. Načo čakať? Absolútne mrhanie časom a potenciálom. Ak ťa nabudúce pochytí myšlienka odďaľovania, povedz si „môže to skončiť iba na dva spôsoby – buď to vyjde alebo nie.“ Svet sa nezrúti. Nezabúdaj, kým nejde o život, nejde o nič.

3. Neriskuješ
Nie neopakujem sa. Samozrejme sa tento bod v istej miere celkom prelína s predchádzajúcim, avšak dokážeme „vypichnúť“ rozdiely. Každý deň stojíme pred rozhodnutiami, na základe ktorých sa posúvame. Rada tráviš čas vo svojej osobnej komfortnej zóne, nakoľko ide o stav istoty, pri ktorej sa nemusíš obávať zlyhania. Lenže, rozmýšľala si nad tým, že sa môžeš mať i lepšie? Jediné, čo potrebuješ spraviť je prekročiť hranicu bezpečného stabilného hniezdočka a veci zrazu naberú grády.

4. Ostávaš v prítomnosti toxických ľudí
Ľudia majú obrovitánsky vplyv na tvoj život, sebavedomie, vnímanie a podobne. Z toho dôvodu je veľmi dôležité, akými typmi sa obklopuješ. Pri pravých priateľoch tvoj úspech narastá, keďže ti pomáhajú napredovať, tešia sa aj z najmenšieho zdaru a hlavne, nestrkajú ti polená pod nohy. Naopak nesprávny človek dáva akémukoľvek progresu červenú a začneš stagnovať. Myslia hlavne na seba a dovolia ti uspieť iba za podmienky, že sa neopovážiš prekročiť ich tieň.

- - Inzercia - -