Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Reálne fakty o živote

apríl 13, 2021 - 17:14
Miestami máme tendenciu podľahnúť utopickým predstavám, ktoré využívame ako náplasť na akúkoľvek boliestku. Avšak raz príde budíček a ty budeš musieť čeliť realite.
Foto: 
unsplash.com

Spoliehame sa na množstvo taktík. Prostredníctvom nich robíme vlastný život pomyselne jednoduchším a znesiteľnejším. Pravdepodobne nado mnou teraz okamžite pokrútiš hlavou, ale i pravda má svoje čaro. Čeliť tvrdým faktom ťa jednak zocelí a na druhú stranu nedostaneš „facku“ prekvapenia. Povedzme si zopár objektívnych skutočností.

1. Karma občas dostane error  
Neboj sa, nie si jediná, čo máva pocit, že sme si rovní, lenže v určitých situáciách je svet k niektorým ľuďom „rovnejší“. Vtedy si povieš, ako im to karma vráti a postará sa o všetky nespravodlivosti. Zlatko, neklaď na to prílišný dôraz, pretože dramatický vstup tety K sa môže, no nemusí uskutočniť. Dakto disponuje tzv. prémiovým balíčkom, a teda, šťastenu drží pevne na svojej strane a iba málokedy naňho doľahne smola.

2. Úspech nie je halúzka s orieškami pre Popolušku, necvrnknú ti do nosa z jasnej oblohy
Na sociálnych sieťach vidíš dokonalé životy a dream joby, ktorých náplňou je venovať sa telefónu, fotografiám a videám. Kto by nechcel byť sám sebe pánom a hlavne, v takejto forme. Ibaže človek častokrát nevidí celú plochu a pozadie. Vkročiť do sveta úspechu znie rozhodne lákavo, no stále sa bavíme o práci. Úspech nepredstavuje niečo, čo ti vletí do náručia iba preto, že je príjemná slnečná streda a ty si akurát stála v ceste, kam sa rozhodol padať. Stojí za ním tvrdá drina, milión odmietnutí, myšlienky o tom, ako to celé zabalíš atď.

3. Trpezlivosť ruže prináša
Áno, použila som príslovie, lebo dokonale opisuje tému. Dynamika dnešného sveta v nás evokuje pocit dosiahnuť vytúžené „goaly“ najrýchlejším možným spôsobom. Akonáhle sa tak neudeje, začíname pociťovať tlak a ťaživosť v zmysle „nie som dosť dobrá“. Dopraj si čas, dôveruj si. Veci sa hýbu aj keď ich nevidíš. Paradoxne k tebe zavítajú v čase, kedy ich najmenej čakáš.

4. Nezavďačíš sa všetkým
V rámci tohto bodu ani nepotrebuješ byť celebrita. Sme rôzni, výzorom i povahou. Preto je úplne jasné, že sa nájdu i takí, ktorým sa skrátka nezapáčiš. Nech sa deje čokoľvek, s radosťou si na tebe nájdu chybičky. Prestaň sa im prispôsobovať. Nie si povinná meniť sa na základe požiadaviek ostatných, tobôž ak ťa absolútne nepoznajú. Keby si to mala robiť pri každom, stal by sa z teba schizofrenik. 

- - Inzercia - -