Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pre všetkých, ktorí sa nachádzajú niekde medzi

apríl 13, 2021 - 12:36
Korona časy zvláda každý po svojom, no povedzme si narovinu, vzbudzujú v nás celkom zvláštne pocity. Pre tých, ktorí sa nachádzajú dakde medzi...
Foto: 
unsplash.com

Ako by sme si definovali fázu „uprostred“? Jedná sa o stav medzi „dobre“ a „zle“. Nevieš úplne presne určiť emóciu, čo ťa zmieta. Akoby si potrebovala zmenu. Ozvláštniť bežné dni, kedy ťa nebaví ani len vstávať z postele, pretože dopredu poznáš smer, ktorými sa uberú. Budú totožné s tými predchádzajúcimi.

Rozhliadaš sa okolo seba a hovoríš si „dokedy a kam až budem schopná zájsť, pohne sa to? Ostanem stagnovať?“ Hocijaká činnosť, ktorá ťa doteraz napĺňala, nejak stráca zmysel. Pohlcuje ťa túžba vypadnúť preč. Tam, kde ťa nikto nepozná, nebude na teba vyvíjať zbytočný tlak, spôsobovať ti pochybnosti o tom, či si dosť dobrá...

Zároveň však nechceš pôsobiť ako zbabelec a sklamať samú seba. Predsa len si si tento život čiastočne vysnívala a mala by si byť vďačná za príležitosti, ktoré ti ponúka. Pravdupovediac sa isté detaily trošku pokrivili, čoho následkom je, že pochybuješ. „Vybrala som si správne? Kráčam vhodnou cestou? Uplatním sa? Bude to stačiť?"

Zlatko, stačí to. Bohato! Stále si iba človek. Máš nárok na zlé dni. Táto fáza pominie rovnako rýchlo ako prišla, ale keď máš pocit, že je čas na zásadnú zmenu, skoč do nej rovnými nohami. Šanca uspieť je vysoká. Potrebuješ len 20 sekúnd odvahy. Byť na vážkach je v poriadku. Si zvyknutá držať kontrolu pevne v rukách a odrazu to nejde. Dôležité je nestrácať nádej a motiváciu. Všetko sa deje pre niečo. Tvoj vytúžený cieľ príde, ostaň trpezlivá. Rozprávaj o tom, čo ťa ťaží. Neexistuje nič horšie ako potláčanie pocitov dokým sa stanú neznesiteľnými. Ver vlastnej intuícii a ostatné sa vykryštalizuje samé.

- - Inzercia - -