Dnes je utorok, 19.október 2021, meniny má: Kristián
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vypadávanie vlasov na jar je normálny jav – možno potrebujete doplniť kolagén

apríl 12, 2021 - 11:59
Príjemnejšie teploty so sebou prinášajú chuť do života, motiváciu prebudiť telo po náročnej zime, novú energiu. Najmä dámy sa s elánom púšťajú do naberania kondície, posilňovania tela a skrášľovania pleti i vlasov.
Foto: 
incacollagen.eu

Žiaľ práve na jar sa s vlasmi deje to, čo nechceme. Vypadávajú, a to hromadne. Čo s tým? A prečo sa to vlastne deje?

Dobrou správou je, že vypadávanie vlasov na jar je celkom normálne a netreba sa obávať, že je s vaším telom niečo zle. Jednoducho, ľudské vlasy majú určité fázy. V zime sa nachádzajú v anagénnej, teda rastovej fáze, aby ochraňovali hlavu pred chladom. Na jar prechádzajú do telogénnej, teda pokojovej fázy, na konci ktorej sa uvoľňujú z korienkov a nastáva hromadný úbytok vlasov. Je to teda jeden z prirodzených kolobehov nášho tela.

Ale napriek tomuto vedomiu dokáže takéto padanie vlasov podráždiť. Týka sa to všetkých, nielen žien, ale i mužov. Aj keď treba povedať, že práve dámy sa častejšie sledujú v zrkadle a tento jav prirodzene prežívajú viac. No vedeli ste, že môžete zabiť viac múch jednou ranou? Tým, že doplníte svojmu telu kolagén, posilníte kĺby, pokožku, ale i vlasy!

Pretože kolagén je v ľudskom tele esenciálnou bielkovinou, stará sa o pružnosť pokožky, ohybnosť kĺbov, šliach, pevnosť kostí a vyživuje chrupavky. Okrem toho, keďže tvorí prirodzene až 80% našej kože, vyživuje aj nechty a vlasy, ktoré z kože vyrastajú.

Problém je, že kolagén sa v dostatočnom množstve tvorí len do určitého veku. Medzi tridsiatkou a štyridsiatkou môžeme pociťovať prvé príznaky nedostatku kolagénu. Produkcia kolagénu klesá ročne až o 1,5%. “Objavujú sa prvé príznaky starnutia organizmu – prvé vrásky, pokožka stráca svoju elasticitu a pevnosť, za ktoré je zodpovedný najmä kolagén typu I, a okrem iného sa zhoršuje aj kvalita nechtov a vlasov,” píše v odbornom materiáli v časopise Medicus Doc. RNDr. Ingrid Tumová, CSc. z Katedry farmakológie a toxikológie Farmaceutickej fakulty UK. A je overené, že jedinou naozaj účinnou cestou, ako doplniť kolagén, je prostredníctvom kvalitných výživových doplnkov.

pr141.jpg

Foto: 
incacollagen.eu

U nás je jednotkou na trhu špičkový český produkt, Inca Collagen. Za šesť rokov existencie si tento prémiový trojzložkový kolagén, ktorý je stopercentne čistý bez príchutí, aróm a konzervantov, získal okolo 150 tisíc nadšených zákazníkov. Čo dokáže s vlasmi?

  • Kolagén dodáva vlasom dôležitú výživu a vďaka tomu sú keratínové bunky silné a vlasy rastú silnejšie, krajšie a lesklejšie
  • Vďaka kolagénu vlasy rastú rýchlejšie a menej sa lámu a štiepia
  • V citlivom období jari a jesene pomáha kolagén podporiť tvorbu nových vlasov a harmonizovať vlasový cyklus
  • Stará sa o poškodené vlasové korienky a napomáha ich regenerácii.

Nie je však kolagén ako kolagén. V prípade značky Inca Collagen máte garanciu kvality a maximálnych účinkov. Je to preto, že ide o hydrolyzovaný, čistý kolagén z morských rýb vo forme lyofilizovaného mikronizovaného prášku, ktorý sa nasype do pohára a zaleje vodou alebo džúsom. Tak vznikne roztok, ktorý po vypití ľahko prenikne cez tenké črevo do krvného obehu. Vďaka tomu, že sa vyrába metódou enzymatickej hydrolýzy, čiže za studena, nedochádza k denaturácii molekuly kolagénu. Naopak, štiepenie kolagénu je citlivé a šetrné, vďaka čomu si získané kolagénové fragmenty zachovávajú svoju bio-aktivitu. Inca Collagen teda v ľudskom tele funguje presne ako vlastný kolagén.

“Najviac ma potešilo, že sa odrazilo požívanie kolagénu i na mojich vlasoch. Mám ich síce husté, ale na jar mi vždy strašne padajú. Aj tento rok mi začali padať v chuchvalcoch, ale po 2 týždňoch pitia kolagénu aj prestali,” hodnotí skúsenosti s Inca Collagen blogerka Be Beauty with Katy.

pr142.jpg

Foto: 
incacollagen.eu

Jarné vypadávanie vlasov sa dá s kolagénom zvládnuť lepšie. Hoci prirodzená výmena vlasov sa odohrá aj tak, nové vlasy budú silnejšie, zlepší sa ich rast, budú pevnejšie, lesklejšie a bohatšie. Vyskúšajte Inca Collagen počas trojmesačnej kúry a pridajte sa k tým, ktorí už sezónne zmeny na vlasoch takmer vôbec nepociťujú. 

- - Inzercia - -