Dnes je piatok, 21.január 2022, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Správaj sa ako žena, ale hlavne, mysli ako žena

apríl 11, 2021 - 23:44
Byť ženou v mužskom svete vôbec nie je jednoduché. Aj napriek obrovskej snahe zakryť problémy za nežný a láskavý úsmev, máme všetkého viac než dosť.
Foto: 
shutterstock.com

Ženy odjakživa bojovali za to, aby boli v mužskom svete identifikované rovnocenne, prinajmenšom aspoň z časti. Začalo to volebným právom, pochodmi, štrajkami, až sme sa dopracovali do terajšej podoby. Musíme zvládať hneď niekoľko aktivít súčasne a boh chráň, keby sme si pri tom dovolili zanedbať svoj vzhľad.

Akonáhle nejaká žena chce byť úspešná v rámci svojej vysnenej kariéry, musí počítať s prekážkami. Častokrát sa jedná o typy zábran, ktorými muži prejsť nemusia, respektíve môžu, no v skresanej forme. Samozrejme sa tu nejdeme nad sebou opúšťať a plakať do vankúša s výkrikmi do ticha o tom, aký je tento svet krutý. Práveže kráčame celkom opačným smerom.

Ak ti to ešte nikto nepovedal, si úžasná! Nenechaj sa zmiesť odmietnutím a požiadavkami za maximálne stresujúcich podmienok. Keď to nezvládneme my, potom kto? Kedysi som narazila na jeden film s názvom „Think like a man (Mysli ako muž)“. Skvelá komédia s dobrým nápadom, kvalitným nádychom romantiky, ale moja otázka znie, prečo myslieť ako muž, veď som predsa žena a svoju rolu zvládam bravúrne.

Obe pohlavia predstavujú pre spoločnosť prínos, avšak občas ma premáha pocit, akoby sme strácali svoj hlas. Ostávame ticho i za predpokladu, že sa s niečím nestotožňujeme, nesúhlasíme alebo sa nám to dokonca prieči. Ženská myseľ je pre mnohých mužov niečo ako oceán – sú si vedomí o jeho existencii, ale nikdy nebudú úplne presne poznať každučké zákutie. Pravdupovediac sme excelentné v plánovaní, stratégiách a v drvivej väčšine vyriešime takmer čokoľvek. Čo z toho plynie? Prestaň vkuse premýšľať nad tým, čo povedia ostatní, pokiaľ máš čo ponúknuť, sem s tým. Možno práve tvoj hlas namotivuje davy a pomocou nich urobíme zo sveta lepšie miesto.  

- - Inzercia - -