Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nesprávne rozhodnutia, ktorých sa dopúšťame voči ostatným

apríl 04, 2021 - 15:32
Keď dôjde na rázcestie, v rámci ktorého stojíš pred rozhodnutím povedať, čo si reálne myslíš alebo nenaštrbiť svoj dokonalý slušný look, k čomu sa uchýliš?
Foto: 
pexels.com

Ľudia totiž spravidla nechcú znieť odporne a nevľúdne takže sú schopní kývnuť i na nápady, ktoré sa im v skutočnosti vôbec nepáčia. Tým pádom sa voči ostatným dopúšťajú úplne zbytočných chýb. Pravda však postupom času aj tak vyjde najavo.

1. Sľubuješ do prázdna
Keď si si istá, že v dohľadnej dobe nehrozí nič také ako voľný čas, nesľubuj ostatným hory doly. Koniec koncov budeš nútená spoločné plány zrušiť. Zopárkrát síce kývnu hlavou na znak pochopenia, ale akonáhle presiahneš limit trpezlivosti, hocikedy budú chcieť niekam vyraziť, tvoje číslo im na um rozhodne nezíde.

2. Kývneš na pozvanie, o ktorom vieš, že ho nechceš absolvovať
Poznáš tie chvíle, kedy v strede ulice narazíš na starého známeho a on sa z čista jasna rozhodne, že by ťa dakam rád pozval? Buď tak učiní okamžite alebo v blízkej budúcnosti. Ty samozrejme nechceš vyzerať neprívetivo, v dôsledku čoho povieš áno. Ibaže vo svojom vnútri hovoríš nie. Existuje milión spôsobov, pomocou ktorých z podobných situácii vycúvať, napríklad taká pravda. Ak nestojíš o čas strávený v jeho spoločnosti, proste mu vysvetli, že už nezdieľate rovnaké záujmy ako kedysi, poďakuj a pozvanie civilizovane odmietni.

3. Dovolíš človeku, aby sa do teba zamiloval, pričom mu city nedokážeš opätovať
Toto je snáď najhoršia chyba akej sa môžeš dopustiť. Hocikedy pobadáš znaky prílišnej náklonnosti, ktorá však nefunguje obojstranne, zastav ich. Nenechaj dotyčnú osobu v mylnej domnienke, že sa mu na teba oplatí čakať. Zbytočne v ňom prebúdzaš nádej v nemožné a vo finále zapríčiníš škaredú boliestku.

- - Inzercia - -