Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Život je zmena

marec 31, 2021 - 19:54
Poznáš ten pocit, keď máš nutkanie urobiť zmenu? Tvoj život akosi nabral zlý spád, takže sa snažíš uchovať zdravý rozum, no popritom ostať šťastná.
Foto: 
shutterstock.com

Zaseknutá v stereotype bežných dní hľadáš únik, v rámci ktorého by sa ti naskytol aspoň ako taký dôvod na úsmev. Zakaždým sa zobúdzaš do rovnakého rána a si presvedčená, že už v tom ďalej nemieniš pokračovať.

Čo urobíš? Pochopiteľne začneš konať. Tolerovala si toho príliš veľa na to, aby sa ti vracalo tak ukrutne málo. Či už je to vzťah, práca, bežný harmonogram. Zmeň ich, zmeň všetko. Chceš byť opäť plná elánu? Odstrihni sa od toxických vzťahov, ktoré postupne ničia tvoje vnútro. Predsa len si strávila kopu času snahou zapáčiť sa a vyhovieť ostatným.

Partneri a kamaráti prídu a odídu. Prirodzený kolobeh skrátka nezastavíš, tak prečo toľko bojuješ za záchranu niečoho, čo sa zachrániť nedá? Respektíve o záchranu nestojí. Chceš znovu nájsť nadšenie do práce? Zhlboka sa nadýchni a spomeň si na dôvod, pre ktorý si sa rozhodla robiť ju. Stále to v sebe máš, lenže si to zahádzala zbytočným stresom a nechuťou. Medzi vykonávaním činností od srdca a z povinnosti je obrovský rozdiel.

Chceš, aby sa na teba z druhej strany zrkadla díval nový človek? Chyť sa a choď si zabehať, ostrihaj si vlasy, nalakuj si nechty, zmeň šatník. Neexistuje nikto, kto by ti bránil v progrese. Jediné, čo ti stojí v ceste ako zrezaný peň si ty sama. Nepýtaj si od ostatných povolenie, oni tvoj život za teba nežijú. Konaj ako uznáš za vhodné, pretože len vtedy budeš skutočne šťastná. Prispôsob sa potrebám, lebo život je zmena.

- - Inzercia - -