Dnes je piatok, 21.január 2022, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ak nechceš, aby vzal muž nohy na plecia, vyhni sa týmto veciam

marec 21, 2021 - 00:07
My ženy sme skutočne úžasné bytosti, no zároveň nám občas nezaškodí kvapka sebareflexie. Totiž, i muž má svoje hranice, a keď ich prestrelíš, odíde.
Foto: 
shutterstock.com

Samozrejme je prirodzené snažiť sa z hádky vyjsť ako ten, čo mal pravdu a súčasne nebyť označený za jej iniciátora. To predsa nevyzerá dobre. Klasické vzťahové problémy sa však dajú riešiť aj bez toho, aby akákoľvek zvada vôbec vznikla. Základom je začínať od seba a v prvom rade hľadieť do vlastného taniera. Áno, muži naozaj dokážu byť extrémne cynickí, ale povedzme si narovinu, my sa od nich sem tam moc nelíšime.

Ak nechceš, aby sa jedného dňa bez rozlúčky vyparil, vyhni sa nasledujúcim bodom:

1. Hysterka
Zlatko, počula si už o tom, že situácia môže mať hneď niekoľko vysvetlení? Netreba robiť unáhlené závery typu: „Uhm, takže mi nedvíhaš telefón? Okej, ja sa budem naopak tváriť, že tie veci vyhodené pod barák som v živote nevidela,“ a podobne. Čo tak sa ho radšej opýtať, keď príde domov, alebo počkať kým zavolá späť? Hlas oznamujúci momentálnu nedostupnosť ešte neznačí búrlivý sex na pracovisku alebo hocikde inde.

2. Lovecký pes
Ak je tvojou vášňou sliediť po mikro detailoch prihlás sa do FBI. Tam tvojim talentom rozhodne nepohrdnú. Lenže aplikovať ho doma, na mieste, kde sa má človek cítiť bezpečne a v prvom rade bez stresu, nie je zrovna najlepší nápad, vonkoncom, keď ti tvoj partner nedáva absolútne žiadny dôvod ho z hocičoho upodozrievať. Pokračuj ešte zopár dní možno týždňov a už ho v tých dverách nikdy neuvidíš.

3. Komandér
Áno, uznávam, poniektorí chlapi skrátka nedokážu veci dotiahnuť do konca, ani sa mu na oko priblížiť. Každopádne, tento fakt ti nedáva zelenú na to, aby si s stala nemilosrdným diktátorom. „Urob, choď, prestaň, pusť, buď ticho...“ Hocikedy pocítiš nutkanie povolať vnútorného teroristu, opýtaj sa samej seba „tolerovala by som podobný prístup“, pretože podľa mňa by si takúto osobu akurát s úsmevom na perách nakopala do pozadia.

4. Paranoidný stalker
Maximálny strop vo všetkých novodobých vzťahoch je do bodky presný prehľad o partnerových lajkoch, srdiečkach, emailoch a vo veľmi extrémnych prípadoch, počte odoslaných správ prostredníctvom konkrétnych sociálnych sietí (Možno si teraz hovoríš, že také niečo sa ani nedá, takže ti oznamujem, dá sa. Žiaľbohu som bola mnohokrát svedkom.) Vzťah znamená vzájomné spolunažívanie fungujúce na báze kompromisov. Nikto sa ním dobrovoľne nevzdáva svojich ľudských práv. Rešpektuj mužovo súkromie, pretože ak to neurobíš ty, bez problémov nájde dakoho, kto mu nebude agresívne narúšať osobný priestor. 

- - Inzercia - -