Dnes je piatok, 21.január 2022, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Po čom všetkom si v detstve túžila?

január 27, 2021 - 19:02
Základné pravidlo znie: vždy chceme to, čo nemôžeme mať. Minimálne nie okamžite. Poďme si spolu zaspomínať na veci, po ktorých si v detstve túžila.
Foto: 
pexels.com

Nepochybne si spomínaš na obdobie, kde si nosila mrkváky, no nie preto, že by si po nich dychtila. Mama jednoducho rozhodla za teba, a to je dôvod, prečo si na školskej fotke zatienila nie len svoje členky, ale aj členky dvoch spolužiačok sediacich vedľa teba z každej strany. Bonusom bolo už len skombinovať ich s tričkom, ktorého rukávy končili rovnako ako spodok nohavíc.

Ďalšia vec, ktorú som si ja osobne všimla, keď ma chytila slabá chvíľka prezerania fotiek z čias skoro zabudnutých je tá, že nič nekonkurovalo gumičkám s motýlikmi. Nie, nemám na mysli také chutné motýliky, čo uvidíš keď sa pozrieš bližšie. Tie moje by si videla aj z hraničnej čiary štátu. Boli obrovské a ja sa divím, že som s nimi nikomu nikdy nevypichla oko.

Tvoj názor sa v detstve stratil niekde v medzi priestore, lebo čo koho po tom, že to vidíš inak. Kým ťa majú rodičia na starosti, žiješ pod ich strechou (v krajných prípadoch sa vytiahlo eso – kým si moja dcéra/syn, z čoho ti logicky vyplynie, že tu si skončila) budeš sa riadiť ich podmienkami.

496.jpg

Foto: 
pexels.com

Na margo všetkých spomenutých okolností sme teda túžili po tom, aby sme čo najrýchlejšie dospeli. Pri predstave na oslavu šestnástky a osemnástky nám zablikali oči od vzrušenia, pretože sme netušili, čo dospelosť naozaj znamená. Áno, budeš mať súkromie, konečne berú do úvahy tvoje názory, dáš zbohom zvoncovým gatiam a obrím gumičkám. Bude to super.

Ibaže by nebolo! Akonáhle sa dostaneš na koniec dúhy je vymaľované. V tomto období si hovoríš „kiež by bola písomka z matematiky môj jediný problém“. Matematika ostala, ale na účtenkách za výdaje, ktoré zrazu musíš platiť. Tvoj mozog sa zastavil pri myšlienke poobedného šlofíka, ktorý si v škôlke nenávidela, doslova by si bola schopná viesť revolúciu a dnes? Dnes by šlofík ozaj bodol.

- - Inzercia - -