Dnes je piatok, 21.január 2022, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chceš byť dobrá kamoška? Dodržiavaj týchto 5 vecí

január 18, 2021 - 23:59
Dobrá kamoška sa dnes hľadá omnoho ťažšie ako kedysi. Práve preto by si si na nej mala všímať týchto 5 kvalít, ktoré by jej rozhodne nemali chýbať.
Foto: 
shutterstock.com

Existuje veľa kategórii kamošiek, no tá pravá je iba jedna. Niekto ich môže mať aj 2-3. Avšak väčšinou sa so svojimi najhlbšími tajomstvami delíš len medzi 4 očami. Takýto človek je špeciálny. Aké vlastnosti by teda mala mať?

1. Lojalita
Lojalita je alfou a omegou celého priateľstva. Aj napriek malým neduhom, či chybičkám ťa tvoja kamoška nikdy nezradí a je úplne jedno či ťa obhajuje rovno pred tebou alebo v tvojej neprítomnosti.

2. Počúva ťa
Keď sa ideš niekomu posťažovať, nedajbože vyplakať, základom je, aby ťa táto osoba počúvala a nesedela pri tebe iba z princípu. Predsa len od nej chceš počuť nejakú spätnú väzbu a uhm sa do toho neráta.

3. Akceptuje ťa so všetkými chybami
Nezabúdajme na zlaté pravidlo, ktoré znie: sme ľudia. Sem tam jej určite lezieš pekne na nervy a pri pohľade na teba už zviera pomyselnú lopatu, aby ti ňou jednu pleskla na ukľudnenie, ale stále ťa zbožňuje rovnako.

467.jpg

Foto: 
shutterstock.com

4. Úprimnosť
Áno, skutočnosť, že by sme najradšej počúvali to, čo sa nám hodí je číro číry fakt. Lenže pravá kamoška má okrem titulu a právomocí aj isté povinnosti, medzi ktoré neskonale spadá aj úprimnosť. To znamená, že keď niečo kvalitne domrvíš, nepovie ti to, čo chceš počuť. Naopak ťa počastuje vetami, ktoré počuť potrebuješ.

5. Nesúdi ťa
Jedna vec je, ak sa ťa opýta či si sa s koňom zrazila a dala tomu idiotovi 398 šancu. Druhá vec je odsúdiť ťa na doživotie preplnené tichou domácnosťou. Správna priateľka ti teda vynadá, no aj naďalej ti kryje chrbát a hlavne, tvoje nepochopiteľné a hlúpe životné peripetie s tebou rieši v súkromí. 

- - Inzercia - -