Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sivé či červené, hlavne, že sme pekné

október 04, 2020 - 10:00
Vlasy sú korunou ženskej krásy. Ktorá z nás sa už neraz obtrela o to veky známe tvrdenie? Zdobia hlavu, tvár, oči, ústa aj celé telo. Nosíme ich vypnuté, do vrkoča, voľne poletujúce aj nakrátko ostrihané.
Foto: 

Vždy ma udivovali ženy, ktoré pre príchode na kúpalisko skočili do vody s prísne vypnutými vlasmi a tie sa v žiadnom prípade nesmeli namočiť. Vlastníčka týchto vlasov plávala prsia so zdvihnutou hlavou, čím dávala zabrať krčnej chrbtici a bolesti svalov mali zelenú. 

„Pekne sa obleč a daj sa prefarbiť“, riešia kamarátky naše nezhody v partnerstve, ktoré vyústili do rozvodu. A skutočne sme sa dali nafarbiť. Ex manžel sa síce čudoval, ale to bolo všetko čo na adresu nášho nového účesu povedal.

Keď vidíte mladé dievča s prešedivelými vlasmi, je to znak genetiky a pre mužov jej krása splynutá so sivou farbou účesu znamená silnú príťažlivosť. Napriek tomu každá z nás sa určite niekoľkokrát za život prefarbí. Reklamné pútače propagujú seniorský vek s hlavou dvoch sivovlasých seniorov a má to veru veľmi silný reklamný efekt. Je to jednoducho prirodzené. A už naši otcovia nás učili, že najkrajšia je prirodzenosť. Toto však nie je apel na naše prvoradé záujmy, ktoré u každej z nás znamenajú priam povinnosť „byť krásna“. Tak sme sa totiž narodili. A také zostaneme až po hrob. Je jedno či nám k tomu pomáha henna alebo svetlý preliv. Hlavne, že sme príťažlivé pre toho svojho. 

- - Inzercia - -