Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príležitosť aj pre vás! Mladí ľudia sa môžu stať delegátmi v projekte Európsky dialóg s mládežou

august 05, 2020 - 11:00
Ministerstvo školstva hľadá troch aktívnych mladých ľudí na post mládežníckych delegátov pre ôsmy cyklus projektu Európskeho dialógu s mládežou. Témou je „Priestor a participácia pre všetkých“.
Foto: 

Informuje o tom na svojej oficiálnej stránke Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR. Prihlášky by mali záujemcovia poslať do konca augusta. Úspešní uchádzači budú daný post zastávať od septembra 2020 do konca roka 2021.

Organizátori Európskeho dialógu s mládežou chcú podporiť aktívnu účasť mladých ľudí na demokratickom živote spoločnosti. „Mladí ľudia sú nedostatočne zastúpení v rozhodovacích procesoch, ktoré sa ich týkajú, hoci ich angažovanosť je pre demokraciu rozhodujúca. Potrebujú prístup k fyzickým priestorom v ich komunitách na podporu ich osobnostného, kultúrneho a politického rozvoja,“ približuje ministerstvo.

Získanie skvelých skúseností

Kandidát by mal mať minimálne 18, no najviac 29 rokov. Národná pracovná skupina nehľadá len ľudí s angličtinou na komunikatívnej úrovni, ale aj časovo flexibilné osoby. Dôvodom je, že delegát by sa mal zapájať do rôznych aktivít na Slovensku aj v zahraničí. Výhodou pozície je aj skúsenosť s prácou s mládežou, dobrovoľníctvom, aktívnym občianstvom či nezávislými mládežníckymi iniciatívami.

Pôsobenie na zaujímavých miestach

Počas svojho pôsobenia sa úspešní záujemcovia zúčastnia na troch mládežníckych konferenciách, ktoré sú naplánované v Nemecku, Portugalsku a Slovinsku. Budú sa taktiež podieľať na tvorbe politík pre mládež na konferenciách Európskeho dialógu s mládežou a mimo nich či na príprave podkladov s Radou mládeže Slovenska (RMS) na konferencie Európskeho dialógu s mládežou. Aj keď je pozícia neplatená, v rámci Slovenska bude cestovné, ubytovanie a stravu na konferenciách kryté.

V prípade záujmu by mali uchádzači poslať prihlášku a životopis na mailovú adresu topolsky@mladez.sk najneskôr do 31.augusta. Výberové konanie bude dvojkolové.

Národnú pracovnú skupinu okrem ministerstva školstva a RMS tvorí aj Iuventa – Slovenský inštitút mládeže, Asociácia krajských rád mládeže, Združenie informačných a poradenských centier mladých a Študentská rada vysokých škôl Slovenskej republiky. Ako približuje RMS na svojej stránke, Európsky dialóg s mládežou je projekt, cez ktorý môžu mladí ľudia vyjadriť svoj názor na konkrétne témy. Európska únia má tak možnosť zistiť, čo mládež trápi.

- - Inzercia - -