Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bude očkovanie proti koronavírusu na Slovensku povinné?

august 04, 2020 - 11:00
Zatiaľ nie je jasné, či bude očkovanie proti koronavírusu na Slovensku povinné. Ako informovalo ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti, táto otázka sa bude rozoberať na odborných diskusiách.
Foto: 

 Rozhodovať budú parametre vakcíny, jej profil, a teda aj reakcie na vakcínu v populácii. "Prvoradá je účinnosť aj bezpečnosť, vrátane dôkladného vyhodnotenia účinkov vakcíny. Až následne odborníci pripravia odporúčanie na vakcináciu, a to formou štandardného postupu a zadefinujú tak stratégiu pre celé územie Slovenskej republiky," uviedol rezort.

Slovensko sa ako členský štát Európskej únie v súvislosti s vakcínami proti koronavírusu zapojilo do spoločnej iniciatívy Európskej komisie. Za týmto účelom bol zriadený Výbor Európskej komisie pre spoločné obstarávanie vakcín. V rámci predbežných prvých požiadaviek na predobjednávanie Slovensko požiadalo o tri milióny vakcín. "Existujú však aj ďalšie vakcinačné iniciatívy krajín, napr. aliancie krajín Nemecka, Francúzska, Holandska a Talianska. V záujme zabezpečenia ochrany zdravia obyvateľov Slovenska sme preto začali komunikáciu s príslušnými zahraničnými partnermi aj v tejto oblasti," uzavrelo ministerstvo zdravotníctva.

- - Inzercia - -