Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zákaz vychádzania začína fungovať

marec 30, 2020 - 10:31
Každá krajina prijíma rôzne opatrenia na zastavenia šírenia koronavírusu. Na Slovensku boli opatrenia, o ktorých vás pravidelne informujeme prijaté pomerne skoro. Či v dostatočnom rozsahu, ukáže čas. Krajiny, ktoré bojujú s rozšírenou epidémiou stavili na úplný zákaz vychádzania. Na Slovensku je toto opatrenie v rovine odporúčania. Výsledok? Stačí ísť cez víkend na hrádzu, či Kolibu alebo Železnú studničku.
Foto: 
fb

Hrádza plná cyklistov, na Železnej studničke, či na Kolibe nebolo prázdne ani jedno ohnisko. Ľudia opekali vo veľkom. Bez rúšok v skupinách priemerne 8 ľudí. 

Najviac postihnutá európska krajina Taliansko prijalo striktný zákaz vychádzania prijalo 11. marca. Odborníci predpokladajú, že prvé výsledky by sa mali preaviť po dvboch troch týždňoch, tzn. v týchto dňoch. A výsledky zdá a prichádzajú.  Kým uprostred minulého týždňa zaznamenali denne 25- až 30-percentný nárast nových prípadov, koncom týždňa ich bolo už len 10 až 15 percent. Za ďalšie pozitívum sa považuje, že stále veľmi aktívne ohniská nákazy sú ohraničené  len na severe krajiny, čo odborníci tiež spájajú s výrazným obmedzením pohybu a presunov obyvateľstva v Taliansku. 

Slovensko pravdeopdobne aj vďaka promtným opatreniam má zatiaľ potvrdených iba 314 pozitívnych prípadov. Negatívne testy boli potvrdené u 6817. V priemere na počet testovaní ide o necelých 5 percent z  celkového počtu testovaných, čo vôbec nei je zanedbateľné číslo. V prípade masívneho testovania sa môže počet niekoľkonásobne zvýšiť. Pozitívom je, že na rozdiel od iných krajín nemáme žiadnu  obeť koronavírusu. V susednom Česku na koronavírus zomrelo 17 ľudí. 

- - Inzercia - -