Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zvažujete nový účes? Pomôže vám táto rovnica!

november 16, 2019 - 18:00
Zmena účesu so sebou obvykle prináša úplne nový pocit zo samej seba ... pocit oslobodenia, odvahy, dobrodružstva. A to najmä vtedy, ak sa rozhodnete skrátiť dĺžku radikálnejšie.
Foto: 

Prv, než sa objednáte ku kaderníkovi a ukážete mu fotografiu s vysnívaným účesom, spomaľte. Ste presvedčená o tom, že vám plánovaná zmena pristane? Pomôžeme vám to zistiť.

Iba dve veci

Ceruzka a pravítko. To je všetko, čo potrebujete. S rovnicou prišiel vlasový odborník John Frieda. Jeho pravidlo má názov „2.25 inch rule“ (čiže pravidlo 5,71cm), pretože všetko údajne závisí iba od správnych uhlov. 

John totiž študoval stovky ženských tvárí a je presvedčený, že uhol čeľustnej kosti je správnym ukazovateľom na určenie, či vám pristanú skôr dlhšie alebo naopak kratšie vlasy. A tu už je očakávaný postup:

  1. Vezmite si pravítko a ceruzku
  2. Umiestnite ceruzku vodorovne pod vašu bradu
  3. Položte pravítko vertikálne pod vaše ucho

Priesečník pravítka s ceruzkou vám ukáže, či je pre vás zmena účesu vhodná. Ak je menší ako 5,71 cm, kratší zostrih vám pristane a má zelenú. No pokiaľ  je väčší, ponechajte si určite dlhšie vlasy, pretože tie sú pre vás oveľa vhodnejšie. :-)

- - Inzercia - -