Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spomaľme čas starnutia tváre účesom a vhodnými trikmi

máj 28, 2020 - 11:00
Každá prechádzame počas života dôležitými obdobiami, ktoré nás opticky menia. Kontúry tváre strácajú objem a vznikajú tmavé miesta. Kým sme mladí, pri pohľade do našich tvárí dominuje horná polovica. ALE...
Foto: 

... ako zrejeme, trojuholník sa obráti a ako prvú vnímame čelusť s bradou. Tento efekt sa označuje ako pyramída starnutia.

Pokiaľ si uvedomíme, že nám čas prekrýva hranicu, kde začína pôsobiť efekt spodnej pyramídy, je najvyšší čas popremýšľať nad optickou korektúrou účesu. V prvom rade je dôležité zamerať sa na farbu vlasov. Tá, v akomkoľvek odtieni, musí držať mierny kontrast s pleťou. Ak zvolíme príliš tón v tóne s odtieňom pokožky, pôsobíme unavene a staršie. 

Pokiaľ ofinou zakrývame obočie, automaticky upozorníme na spodnú časť tváre. Akonáhle je ofina vyššie ako obočie, otvoríme a premladíme celú tvár. Dané pravidlo platí aj pre účesy, kde vyfúkame vlasy smerom von. Pri krátkych strihoch stačí preriediť ofinu. Pri polodlhých a dlhých vlasoch zas prestrihať vlasy na bočných partiách. 

Konkrétna zmena nemusí byť za každú cenu radikálny zásah. Niekedy postačí už minimálna korektúra strihu alebo zopár svetlých pramienkov.  

A ak ste sa práve rozhodli, že je čas posunúť hranicu veku smerom o pár rokov späť, smelo do toho. :-)

Stylistka Zuzana Pauková majiteľka 
@AteliérHair&Beauty
@suzanepaukova
www.hairandbeauty.sk

- - Inzercia - -