Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prepychová svadba v štýle Elie Saab

júl 24, 2019 - 21:03
Uplynulý týždeň sa Bejrúte konala svadba roka, hlavne čo sa módneho sveta týka. Ikonický návrhár Elie Saab ženil svojho syna.
Foto: 
Photo: Carl Halal

Určite ste si domysleli, že nevestine šaty pochádzali samozrejme z jeho ateliéru. A nielen jedny, ale rovno štyri krásne róby, vytvorené špeciálne na túto udalosť.

Elie Saab Jr. si bral Christinu Mourad, prezývanú aj Kika, v Bejrúte v Libanone. Ich svadba bola skutočne pompézna a trvala dokopy tri dni. Začínala slávnostnou pre-party, ďalej  nasledovala samotná svadba a posledný deň ešte after-party. Hostí bolo viac ako 1000, medzi nimi aj známe tváre ako Dita von Teese či modelka Karolína Kurková. Väčšina hostí bola oblečená takisto v modeloch od známeho návrhára, aby vzdali hold jeho umeniu.

cine_christina-mourad-1.jpg

Foto: 
Photo: Reprodução

Kika na pre-party zvolila pohodlno vyzerajúce šaty bielej farby, ktoré doplnila masívnym zlatým opaskom. Cez šaty mala prehodený husto vyšívaný zlatý plášť.

Na samotný slávnostný obrad ateliér Elie  Saab pripravil pre nevestu honosnú bielu róbu, na husto vyšívanú drobnými korálkami a kamienkami. Šaty sa skladali z nadýchanej sukne, s viac ako trojmetrovou vlečkou a živôtika s detailom légy a obaľovaných gombíkov, ktoré smerovali do stojačika. Na hlave mala husto vyšívaný závoj v dĺžke ako sukňa.

elie-saab-wedding_07.jpg

Foto: 
Photo: Carl Halal

Popolnočné šaty sa strihovo podobali na tie svadobné, no boli v jemnej zlatej farbe, doplnené opäť výšivkou. Nevesta aj tu zvolila závoj, no už jednoduchší ako pri svadobných šatách.

elie-saab-wedding_09.jpg

Foto: 
Photo: Carl Halal

Na druhý deň, na after-party, sme mohli Kiku vidieť v elegantných, no aj mierne extravagantných šatách, z ktorých bolo cítiť rukopis ateliéru. Šaty boli aquamarínovej farby z prírodného hodvábu. Na pleciach boli šaty doplnené aplikáciou v tvare kvetu.

Keďže si nepotrpím na pompézne šaty, mojimi favoritmi sú jednoznačne šaty číslo štyri. No všetky róby boli špeciálne a zobrazovali precíznu prácu a dokonalé umenie domu Elie Saab.

A ktoré sa najviac páčia vám?

 

Prajem krásny týždeň,

elie-saab-wedding_10.jpg

Foto: 
Obrázok z dielne Elie Saab

elie-saab-wedding_11.jpg

Foto: 
Obrázok z dielne Elie Saab

- - Inzercia - -