Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Fenomenálna Petra Vlhová

január 08, 2019 - 12:26
Hrdosť a pýcha! Slovenské športovkyne víťazia nad svojimi súperkami. V posledných dňoch svojimi výsledkami potešila lyžiarka Petra Vlhová, ktorá je mimochodom aj Slovenkou roka 2015 v kategórií šport.
Foto: 

Nezastaviteľná Petra

Húževnatá a nezlomná! A neskutočne odhodlaná vyhrávať. Petra je v súčasnosti najobľúbenejšia slovenská športovkyňa. Jej posledné výsledky hovoria najmä o jej obrovskom talente, silnej vôli a tvrdej disciplíne. Navyše má Petra fantastické rodinné zázemie, ktoré je pri vrcholových športoch základ. Napriek tomu, že Slovensko nepatrí medzi krajiny, ktoré by dominovali v oblasti zjazdového lyžovania, Petra búra všetky predsudky.

V poslednom období dokazuje, že každá športovkyňa môže premeniť svoje sny na skutočnosť. Pozná pokoru, ale je aj neuveriteľne pracovitá a pokojná. Napriek veľkému úspechu ostáva skromná.

Len dvadsaťtriročná športovkyňa zaznamenala v posledných dňoch výrazný úspech. Po famóznom víťazstve v obrovskom slalome Svetového pohára v Semmeringu si v rozpätí niekoľkých dní vychutnala Petra slastný pocit víťazstva aj v novoročnom paralelnom slalome v Osle. Výsledok je o to cennejší, že sa zrodil v priamej konfrontácii s jej veľkou americkou súperkou Mikaelou Shiffrinovou "Konečne som to dokázala a zdolala som Mikaelu! Je to skvelý, úžasný deň. Pred nami je ešte veľká časť sezóny a musím teda pokračovať v nastúpenomtrende,“ uviedla Petra Vlhová v prvom rozhovore po víťazných pretekoch. „Ak som s Mikaelou vo finále, tak musím ísť na hranici svojich možností. Súperenie s ňou ma núti siahnuť na dno síl a jazdiť tak, ako som si ani nemyslela, že dokážem. Keď somprešla cieľom, bola som veľmi šťastná,“ dodala Vlhová. Shiffrinová je totiž jej najväčšia rivalka. Petra v súčte oboch jázd zdolala líderku Svetového pohára. „Bolo vidieť, že Petra jazdí v obrovskej forme. Vždy, keď prišla do cieľa, nebolo na nej vidieť emócie. Snažila sa zostať koncentrovaná. Emócia prišla až po finále, v správnom čase,“ povedala o nej Veronika Velez-Zuzulová, ktorá spolukomentovala v RTVS paralelný slalom Svetového pohára.

Petramá svoj špecifický štýl. Podľa odborníkov dokonca pripomína mužský štýl lyžovania. Petrino odhodlanie zvíťaziť potvrdila v rozhovore s novinármi aj skvelá Mikaela Shiffrinová.Za svoje úspechy vďačí nielen svojmu talentu, ale aj talianskemu trénerovi Liviovi Magonimu. Tenmal po Petrinom víťazstve v obrovskom slalome v Semmeringu tiež veľkú radosť. „Keď som prišiel do tímu Vlhovcov, jeden zo základnýchmojich cieľov bolo dostať Petru na stupne víťazov v pretekoch obrovského slalomu. Stále máme pred sebou veľa práce,musíme sa držať toho, čo robíme,“ povedal tréner Livio Magoni. Za úspechom Petry stojí aj pevná a podporujúca rodina. Mladučká športovkyňamá okrem rodičov oporu aj v bratovi Borisovi, ktorý je súčasťou jej tímu a jazdí s ňou na každé preteky. Najbližší príbuzní jej zabezpečujú komfort a sú pre ňu aj morálnou podporou.

Vytrvalá, pracovitá a sympatická Petra Vlhová sa v roku 2015 stala aj Slovenkou roka v kategórii šport. Jej kariéra je skvelo rozbehnutá. Slovenskí športoví fanúšikovia fandia Petre, aby sa princezná lyžiarskych svahov stala ich kráľovnou.

Petra Vlhová v roku 2015 získala prestížne ocenenie SLOVENKA ROKA v kategórii ŠPORT 

 

- - Inzercia - -