Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Už piatok otvoria Vianočné trhy na Hlavnom námestí!

november 20, 2018 - 16:09
Otvorenie tohtoročných vianočných trhov a rozsvietenie vianočného stromčeka na Hlavnom námestí v Bratislave bude v piatok 23. novembra, akcia sa začne o 17:00.
Foto: 

Otvorenie trhov odštartuje sériu podujatí, ktoré nazvali Vianočná Bratislava 2018, tento rok bude trvať do 22. decembra. Atmosféru Vianoc zažijú Bratislavčania a návštevníci mesta na Hlavnom, Františkánskom, Primaciálnom a Hviezdoslavovom námestí. Súčasťou Vianočnej Bratislavy je aj program v bratislavských mestských častiach, v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava i na Bratislavskom hrade. Staromestské vianočné trhy otvorili v piatok 16. novembra na Hviezdoslavovom námestí.

Na Hlavnom námestí budú vianočné koncerty, vystúpenia folklórnych súborov i spevákov z celého Slovenska od soboty 24. novembra. V sobotu o 17:00 si návštevníci podujatia môžu vychutnať vystúpenie Kunštárovci. Folklór bude mať priestor aj v piatok 30. novembra, na Hlavné námestie príde zahrať Ľudová hudba Paprčkovci. Mikuláš na Hlavnom námestí bude vo štvrtok 6. decembra o 15:00. V Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava bude Mikuláš v sobotu 8. decembra o 15:00.

Ani tento rok nebude v Bratislave chýbať Vianočný les, Nádvorie sv. Jána Nepomuckého v Primaciálnom paláci bude opäť plné vyzdobených vianočných stromčekov. Ozdoby vytvoria a stromčeky vyzdobia bratislavské materské, základné a umelecké školy. Stromy rozsvietia vo štvrtok 29. novembra, ľudia si ich budú môcť vo dvore pozrieť do 15. decembra.

Na Hlavnom námestí stojí neozdobený vianočný stromček od začiatku novembra. Pracovníci mestských lesov vybrali za symbol 25. ročníka tohtoročných vianočných trhov smrek pichľavý. Ten mestu venovala rodina Milana Gockého z mestskej časti Bratislava-Rača. Strom má výšku štrnásť metrov a má tridsať rokov. Osadenie neozdobeného stromu je v Bratislave každoročnou tradíciou pred tým, ako hlavné mesto začne s rozmiestňovaním vianočných stánkov na oboch námestiach, ktoré budú centrom tohtoročných vianočných trhov.

Podrobné informácie o programe Vianočnej Bratislavy 2018 nájdu záujemcovia na adrese https://www.visitbratislava.com/sk/program-vianocnych-trhov-2018/

- - Inzercia - -