Dnes je piatok, 21.január 2022, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Galaprogram Cena primátora 2017 bude v piatok večer

apríl 18, 2017 - 07:00
Významní obyvatelia hlavného mesta si v piatok v Primaciálnom paláci prevezmú z rúk bratislavského primátora Iva Nesrovnala ocenenie Cena primátora Bratislavy 2017.
Foto: 

Týmto najvyšším samosprávnym ocenením vyznamenávajú Bratislavčanov, ktorí sa zaslúžili o občiansky, kultúrny, spoločenský či športový rozvoj hlavného mesta a spoločnosti. Ako informuje hlavné mesto na svojej oficiálnej webovej stránke, novinkou tohto ročníka je nová kategória Učiteľ roka pre najlepšieho učiteľa alebo učiteľku materskej, základnej či základnej umeleckej školy. Do konca februára prišlo na magistrát celkovo 45 nominácií, z toho 32 na Cenu primátora Bratislavy a 13 na Učiteľ roka. Ocenení získajú bronzovú sošku Rytiera Rolanda, ochrancu mestských práv a výsad. Galaprogram je iba pre pozvaných hostí a otvorí celomestský projekt Bratislavské mestské dni, ktoré budú trvať do nedele 23. apríla.

Osobnosť mohli záujemcovia navrhnúť do 28. februára, zapojiť sa mohli neziskové organizácie, občianski aktivisti, vedecké a vzdelávacie inštitúcie i samotní obyvatelia. Ceny udeľuje bratislavský primátor od roku 1993. "Podujatie má celospoločenský tón a nehľadáme výlučne celoslovensky, či dokonca medzinárodne známe tváre, ale osobnosti, ktorých jednoduché životné príbehy zanechávajú výraznú stopu na živote mesta. Aj preto v minulosti ocenili Bratislavčanov, ktorí vďaka láske, nadšeniu k svojmu povolaniu pomáhali iným a prispievali k rozvoju mesta. Ocenili napríklad lekára, matrikárku, knihovníka, hasiča, ošetrovateľa zvierat, učiteľku i vinohradníka," vymenovala Katarína Kohútiková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu.

Vlani ocenenie Cena primátora Bratislavy za obetavú starostlivosť a pomoc ľuďom v núdzi a ťažkých životných situáciách získala Viera Schoberová, za rozvoj umeleckého vzdelávania v oblasti hudby a rozvoj kultúrneho života ocenili Juraja Hatríka. Primátor za rozvoj športovej výchovy a propagáciu zdravého životného štýlu ocenil aj Ivetu Gályovú a Evu Dohnalovovú za dlhoročnú aktívnu službu v radoch Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy.

Podujatie Bratislava pre všetkých, ktoré každoročne otvára svoje brány obyvateľom i návštevníkom hlavného mesta SR Bratislavy, tento rok premenovali na Bratislavské mestské dni. Podujatie, ktorým si mesto už štrnásty raz pripomenie pridelenie mestských práv, bude tento rok od piatka 21. apríla do nedele 23. apríla. Letnú turistickú sezónu mesto už tradične spustí odpečatením mestských brán. Svoju kanceláriu pre verejnosť otvorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, zadarmo bude možné navštíviť viaceré tematické múzeá. Otvorená pre všetkých bude aj Zoologická záhrada Bratislava.

- - Inzercia - -