Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zrevitalizovaný parčík na Belopotockého je už otvorený

október 24, 2016 - 09:18
Parčík na Belopotockého ulici, za ktorého zachovanie bojovali občania, ale aj zástupcovia samosprávy mesta a mestskej časti Staré Mesto, je už oficiálne otvorený. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, starosta mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Radoslav Števčík, rovnako ako miestni poslanci mestskej časti či občania, ktorí žiadali park zachovať.
Foto: 

„V Bratislave pribúdajú verejné priestory pre našich občanov. Spoločne meníme Bratislavu pre Bratislavčanov k lepšiemu a to ma nesmierne teší,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Obyvatelia okolia takmer 20 rokov bojovali za záchranu parčíka a dnes je realitou. Teší ma to aj preto, že o záchranu parčíka sme sa snažili spolu s kolegami poslancami a bývalým vedením mesta ešte v čase, keď som bol poslancom, až sa nám to nakoniec spoločným úsilím mesta a mestskej časti v marci roku 2014 podarilo a s investorom sa zamenili pozemky, čím sa podarilo parčík zachrániť,“ povedal na oficiálnom otvorení parčíka primátor.  

Dodal tiež, že cíti obrovské zadosťučinenie aj za všetkých obyvateľov, ktorí za zachovanie parku dlho bojovali, pretože práve vďaka nim park na Belopotockého zostane parkom aj pre ďalšie generácie Bratislavčanov.  

V parčíku bola zrevitalizovaná a ošetrená existujúca zeleň a vysadené nové stromy, vysadené kríky, rovnako aj platan, ktorý sa ochranárom podarilo zachrániť z lesíka vyrúbaného na nábreží Dunaja, osadili sa obrubníky, chodníky, park sa oplotil, doplnili sa herné prvky, lavičky, koše a ďalšie.  

„Hneď v susedstve nového parku na Belopotockého ulici sme navyše vybudovali nový výbeh pre psov. Nechceli sme otvárať park bez toho, aby sme aj majiteľom psov neponúkli možnosť legálneho a bezkonfliktného výbehu pre psov. Výbeh je na pozemku RTVS, ktorý si mestská časť prenajala za týmto účelom,“ doplnil starosta mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Radoslav Števčík.  

Celkové náklady na revitalizáciu boli približne 66 400 EUR, z čoho 50 000 EUR predstavovala dotácia z hlavného mesta, zvyšné peniaze investovala mestská časť zo svojho rozpočtu.  

 

- - Inzercia - -