Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nová škôlka na Vyšehradskej budúci rok fungovať nezačne

september 16, 2016 - 13:57
Materská škola v bratislavskej Petržalke by mala fungovať od 1. septembra 2018
Foto: 

Obnovená materská škola na Vyšehradskej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka by mala začať fungovať od 1. septembra 2018, pôvodne ju však prvé deti mali začať navštevovať v septembri budúceho roka. „Nie je reálne, aby škôlku otvorili na budúci rok. Tento rok už s rekonštrukciou nezačnú, maximálne sa doladia zmluvné a iné procesné náležitosti," povedal petržalský vicestarosta Ján . Samospráva touto obnovou zvýši kapacitu svojich škôlok o sedem tried s počtom približne 150 miest.

Mestská časť je stále vo fáze súťaže na zhotoviteľa rekonštrukčných prác a ešte stále nepozná jej výsledky. Podľa Bučana je to pre overovanie súťažných podkladov, ktoré dodali súťažiaci i pre posudzovanie ekonomicky najvýhodnejšej ponuky s ohľadnom na lehotu výstavby. V najbližších týždňoch by mohli celý proces uzavrieť a víťaz bude známy. Potom bude nasledovať uzatvorenie zmluvy a rekonštrukcia budovy. Hodnotu zákazky predpokladajú v sume takmer 1,7 milióna eur bez DPH. Ponuky záujemcovia mohli predložiť do 29. januára tohto roka. 

V rámci zvyšovania kapacít materských škôl plánovali rekonštrukciu objektu bývalej materskej školy, ktorý je vo vlastníctve hlavného mesta SR Bratislavy. Starosta mestskej časti Vladimír Bajan požiadal hlavné mesto o zverenie objektu do správy mestskej časti, aby prevádzku škôlky obnovili. Mestské zastupiteľstvo Bratislavy minulý rok zverilo objekt do správy mestskej časti, aby ho využila na prevádzkovanie škôlky zriadenej mestskou časťou vrátane školskej jedálne. Samospráva na základe výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky požiadala ministerstvo o poskytnutie dotácie na rozšírenie kapacít škôlok. Petržalka dostala na túto škôlku dotáciu 400-tisíc z ministerstva školstva.

- - Inzercia - -