Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Ružinove otvoria zrekonštruované Kino Nostalgia

september 08, 2016 - 15:25
Jeho oficiálne otvorenie naplánovali na piatok 9. septembra pred premietaním filmu Učiteľka o 20:15
Foto: 

V bratislavskej mestskej časti Ružinov otvoria v piatok 9. septembra zrekonštruované Kino Nostalgia v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici. Ako ďalej informovala hovorkyňa mestskej časti Bratislava - Ružinov Marianna Šebová, jeho oficiálne otvorenie naplánovali na piatok 9. septembra pred premietaním filmu Učiteľka o 20:15.

Tohtoročné leto sa v Kine Nostalgia nieslo v znamení rozsiahlej rekonštrukcie vrátane kompletnej výmeny sedačiek, nových náterov a podláh. Celkovo stála rekonštrukcia kinosály 60-tisíc eur. Modernizáciu Nostalgie robila spoločnosť Cultus Ružinov a finančne ju podporil aj Audiovizuálny fond. 

Spoločenský dom Nivy na Súťažnej ulici je domovským sídlom Kina Nostalgia už niekoľko rokov a ako prvé klasické jednosálové kino v Bratislave prešla Nostalgia ešte v októbri 2012 kompletnou digitalizáciou. Navyše je Spoločenský dom Nivy, tiež známy aj pod menom Kino Nivy, miestom vzniku legendárnych hudobných skupín. Hrávali tu napríklad kapely ako Modus či Tublatanka a tiež hudobníci Marika Gombitová, Miro Žbirka alebo Richard Müller.

- - Inzercia - -