Dnes je streda, 19.január 2022, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržalskú plaváreň otvorili, teraz ju budú testovať

august 23, 2016 - 15:00
Prípadné slabé miesta by mali odstrániť do 5. septembra, keď oficiálne plaváreň otvoria pre verejnosť
Foto: 

Novú plaváreň medzi Jiráskovou a Tupolevovou ulicou v bratislavskej mestskej časti Petržalka dnes otvorili, teraz ju budú testovať, či je pre svojich návštevníkov stopercentne pripravená. Súčasťou plavárne je wellness svet, 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový bazén, detský bazén a whirlpool pre relax v horúcej vode. Chýbať nebudú ani sauny a občerstvenie. Prípadné slabé miesta by mali odstrániť do 5. septembra, keď oficiálne plaváreň otvoria pre verejnosť. Petržalská samospráva už vyzvala Petržalčanov, aby sa prihlásili na testovanie plavárne, zapojilo sa do neho tisíc ľudí. Samospráva preto vyžrebovala namiesto plánovaných 150 až 300 obyvateľov, ktorí počas troch dní preveria jej pripravenosť. Na dnešnom otvorení sa zúčastnili starosta Petržalky Vladimír Bajan, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a krstný otec plavárne - slovenský vodný slalomár Matej Beňuš. „Prajem jej čo najmenej utopených ľudí,“ povedal Beňuš.

Plaváreň bude otvorená v pracovné dni od 6:00 do 22:00 a cez víkendy od 8:00 do 20:00. Od 6:00 do 12:00 a od 20:00 do 22:00 bude jednorazový 90-minútový vstup stáť dospelých štyri eurá, deti do 15 rokov, študenti, zdravotne ťažko postihnutí, seniori nad 60 rokov a darcovia krvi zaplatia tri eurá. Od 12:00 do 20:00 zaplatia za vstup do plavárne dospelí päť eur a deti štyri eurá. K dispozícii bude aj 150 minútový vstup, vstup so saunou či rodinné vstupné. Denná kapacita bude šesťsto ľudí. Zamestnanci sú už podľa samosprávy pripravení, personál bude tvoriť 25 ľudí. 

Mestská časť otvorenie plavárne sľubovala na jar a neskôr hovorili o letných mesiacoch. „Každá námietka proces zdržuje, musíme sa s ňou vyrovnať a vyriešiť ju. Daný subjekt následne musí naše vyjadrenie akceptovať,“ povedal koncom apríla zástupca petržalského starostu Ján Bučan. Samospráva predpokladá, že minimálne ročné náklady na prevádzku plavárne budú 600-tisíc eur. Výbudovanie plavárne stálo 4,2 milióna eur bez DPH. 

O petržalskej plavárni sa hovorilo niekoľko rokov, jej základný kameň však položili až začiatkom júla 2014. Pôvodne mestská časť predpokladala, že plaváreň otvoria v máji 2015. To sa však nepodarilo. Petržalský úrad sa pri výstavbe stretol s viacerými nečakanými vecami, práce zdržiavala napríklad chýbajúca dokumentácia k starším rozvodom.

- - Inzercia - -