Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ženský web EXKLUZÍVNE: Jan Saudek v Bratislave!

september 22, 2013 - 17:12
Kráľ fotografie JAN SAUDEK prišiel do Bratislavy symbolicky na koni. Prečo také gesto? „Preboha! Ja som to nevymyslel! Chcem ukazovať obrázky – nie to, že viem jazdiť na koni. Ani to neviem... Galeristka takú šou vymyslela a ja len neodporujem,“ otvorene priznal pred príchodom na vernisáž do Olga Art Gallery slávny český fotograf. A Slovenka sa dozvedela aj niečo navyše...
Foto: 
Naposledy ste vystavovali svoje fotografie v našom meste pred dvoma rokmi v Galérii Michalský dvor. Aký máte vzťah k Bratislave?
 
Najvrelejší. Nikdy som vo vašom hlavnom meste nezažil nič zlé. Ľudia sú tu, aspoň mne sa to tak zdá, milší, usmievavejší. A sídli tu aj vydavateľstvo Slovart, ktoré mi vydalo pár kníh. Je to krásne mesto – ako celé Slovensko.
 
A čo Slovenky? Páčia sa vám?
 
Jedna vec je bez debaty: Slovenské dievčatá sú najkrajšie na svete. Na druhom mieste sú dievky z Moravského Slovácka. Ale Bratislavčanky sú elegantnejšie.
 
Fotografovať ste začali fotoaparátom Flexaret 6x6. Máte ho ešte aj dnes? Aký máte k nemu vzťah? Ako ste zvládli digitál?
 
Flexaret mám dodnes a pracujem s ním. Digitál nenávidím, ale občas fotografujete niekoho, komu nemôžete povedať: „Príďte, prosím, zasa zajtra, ja som to omylom vyvolal v ustaľovači.“ Na digitále tie výsledky vidíte hneď – je to budúcnosť fotografie.
 
Viac sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Slovenka
 
Autor: ALENA HORVÁTHOVÁ-ČISÁRIKOVÁ
Foto: Dušan Kittler

- - Inzercia - -